У Черкасах воїни колишньої 51 бригади нагадали про втрати під час Іловайського котла

У Черкасах воїни колишньої 51 бригади нагадали про втрати під час Іловайського котла

Черкаські бійці 51 механізованої бригади два роки тому самотужки вибиралися із Іловайського котла. Про поневіряння, які довелося пережити бійцям, та про загиблих, яких так і не вдалося врятувати, волонтери та бійці розповіли під час сьогоднішньої зустрічі, присвяченій Іловайській трагедії.

Так, волонтерка Оксана Циганок розповідає, що у гарячій точці необхідно було усе. На той час бійці не були забезпечені ні формою, ні озброєнням. Воювали на старій батьківській техніці, яка пройшла Афганістан, не мали навіть патронів. “Перша зарплата у бійців була в розмірі 130 гривень, далі 300, далі 800 гривень. Про своє життя тоді не думав ніхто. Вони були перші, хто пішов воювати у зону АТО. Були в Мар'їнці, в Докучаївську, й потім потрапили в Іловайський котел”,- розповідає Оксана Циганок. Там опинилась не тільки 51 механізована бригада, був “Азов”, батальйони «Донбас», «Кривбас», 92 механізована бригада.

“Чому сьогодні зібрали 51 бригаду? Тому, що їх незаслужено образили. Буцімто їхній командир полковник Пивоваренко був зрадником та його бачили в Росії. Насправді хлопці, які з ним воювали, розповідають, що він не вийшов з поля бою, а в останньому бою перший ішов на БМП”,- розповідає волонтерка. Потому з Іловайського котла хлопці вибирались хто як міг. “51 бригада повністю опинилась у зоні бойових дій та тримала оборону. Проте з міномета тоді заборонили стріляти. Вже в Новокатеринівці ми згрупувалися із добровольчими батальйонами й почали виходити. У одного товариша був телефон з GPS, який нам допоміг. Телефонували в Міноборони. Та нам відповіли: «Рєбята, вас там не повинно бути». Тому мій батько, колишній військовий, забрав нас групою з п'ятьох осіб з Дніпропетровської області”,- розповідає боєць Іван. У селі Новокатеринівка на той час стояли танки ворога з прапорами, лежало чимало загиблих й поранених українців, кажуть волонтери. “Ми хотіли зі швидкою забрати поранених. Проте місто вже було окуповане сеператистами”, - каже волонтерка.

Крім того волонтери зауважують, що відсутність карт та засобів зв'язку також не дозволила вивести з полону тих, хто потребував допомоги.

Пізніше 51-ша механізована бригада була розформована.

Інна Молчанова, Черкаси, фото авторки

Время публикации: 29.08.2016 21:44
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.