У центральній Італії оголошено надзвичайний стан

У центральній Італії оголошено надзвичайний стан

Італійський уряд запровадив режим надзвичайного стану в регіонах, яких торкнувся руйнівний землетрус.

Про це повідомляє DW.com. з посиланням на італійське інформаційне агентство ANSA.

Після минулого в Римі засідання Ради міністрів глава кабінету Маттео Ренці заявив про надання першого пакету допомоги в 50 мільйонів євро і про податкові пільги для постраждалих мешканців.

За словами Ренці, зруйновані населені пункти будуть відновлені державою.

"Ми не маємо права забувати про наші моральні зобов'язання перед жінками і чоловіками в тих краях", - підкреслив він, також наголосивши на необхідності поліпшення системи попередження землетрусів.

В результаті землетрусу магнітудою 6,2, який розпочався в 3.36 в ніч на 24 серпня і тривав 142 секунди, загинули не менше 250 осіб.

Кількість жертв може зрости. За словами начальника служби цивільної оборони Фабріціо Курціо, катастрофа може "досягти ще більш гірших розмірів, ніж та, що була в Л'Акуїлі", де в 2009 році землетрус забрав життя 309 осіб.

За даними рятувальників, не менше 215 осіб було врятовано із руїн, 365 поранені, точну кількість зниклих без вісти або перебувають під уламками назвати неможливо.

Були зафіксовані не менш 700 повторних поштовхів, які продовжували руйнувати будівлі. Тисячі людей залишилися без даху над головою і ночують у наметових таборах або в своїх автомобілях.

Землетрус пошкодив 293 об'єкти культурно-історичної спадщини, заявив міністр культури і туризму Даріо Франческіні. У рятувальних роботах беруть участь близько 6000 осіб, вони тривають цілодобово.

Время публикации: 26.08.2016 9:02
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.