У 2015 році у ЄС у результаті 211 терактів загинуло 151 людина

У 2015 році у ЄС у результаті 211 терактів загинуло 151 людина

Країни Євросоюзу минулого року пережили 211 невдалих, попереджених і скоєних терактів порівняно з 201 випадками у 2014 році і 152 - у 2013 році.

Про це свідчать останні дані Європолу, повідомляє "Европейська правда".

За даними правоохоронної агенції, у терактах загинула 151 людина, більше 350 людей отримали поранення.

"У 2015 році у Євросоюзі була величезна кількість жертв в результаті терактів. Ретельно сплановані атаки демонструють високу ступінь загрози для ЄС від фанатичної меншини... на Близькому Сході, в поєднанні з мережею людей, які народилися і виросли в ЄС", - сказав керівник Європолу Роб Уейнрайт.

Терористи "часто стають радикальними протягом короткого проміжку часу і хочуть виступати в якості організаторів і активних посібників тероризму", додав Уейнрайт.

Значне число іноземних терористичних мандрівників до Сирії та Іраку зараз жінки.

У минулому році 687 підозрюваних були арештовані, з них 198 були засуджені за джихадстську діяльність.

У Європолі також відзначають, що надзвичайно важко вирахувати прихильників ІДІЛ, які самостійно планують, а потім скоюють теракти.

Як приклад наводиться останній випадок, коли 17-річний мігрант у Німеччині напав із сокирою на людей в поїзді, поранивши п’ять осіб.

"Хоча ІДІЛ взяло на себе відповідальність за останній напад, вони..., здається, не брали участі у заплановані, матеріально-технічній підтримці", відзначили в Європолі.

Время публикации: 20.07.2016 16:03
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.