Субвенції дають тільки тимчасовий ефект

Субвенції дають тільки тимчасовий ефект

Систему управління та фінансування закладів профтехосвіти потрібно вдосконалювати.

Як повідомив начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський, міста обласного підпорядкування виявилися не готовими до реагування на нові виклики. Відповідно до закону про Державний бюджет на 2016 рік, у місцевих бюджетах передбачено на утримання професійно-технічних навчальних закладів 134 509,7 тисяч гривень, що становить 83,5% планових призначень 2015-го. Бюджетні призначення на поточний місяць мають заклади, що утримуються з бюджетів міст Черкаси, Сміла та обласного. Лише на І квартал 2016 року заплановано кошти для них у містах Ватутіне, Золотоноша та Умань.

Якщо навчальні заклади системи профтехосвіти Сміли, Золотоноші, Ватутіного, Умані частково та повністю вирішили питання фінансування, то, приміром, у Каневі виникло питання фінансування навчального закладу з екстериторіальним розміщенням майнових комплексів, адже Канівське вище професійно-технічне училище — одне з кращих не тільки на Черкащині, а й у країні. Там готують робітників для високоточних програмних верстатів. До закладу входить три цілісних майнових комплекси у Каневі та сільській місцевості. Депутати Канівської міськради відмовилися передбачати асигнування для закладу, що функціонує на території міста, що призвело до затримки з виплатою заробітної плати, стипендій, оплати харчування учнів пільгових категорій та енергоносіїв на загальну суму 772,5 тисячі гривень.

Це спричинило велику соціальну напругу, звернення до керівництва держави. Відбулися акції протесту.

З огляду на значний суспільний резонанс, днями Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання професійно-технічних навчальних закладів освітньої субвенції та субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах. Обласному бюджету передбачено субвенції.

Усього на утримання закладів профтехосвіти область отримає додатковий фінансовий ресурс у сумі 69 678,6 тисячі гривень.

Валерій Данилевський вважає, що проблему фінансування сфери професійно-технічної освіти в області розв’язано.

— Після надходження коштів усі професійно-технічні заклади залишаються на обласному утриманні, крім міста Черкаси, де ми можемо централізовано впливати на цей процес і ширше підходити до підготовки робітничих кадрів, ставити загальнообласні завдання, належно організовувати співпрацю з працедавцями тощо, — вважає він.

— Водночас звертаю увагу, що черкаські міські заклади профтехосвіти залишилися на фінансуванні міського бюджету, а це п’ять великих навчальних закладів. Така кількість місту не потрібна. Тому вважаю, що питання вирішено на 70%. Хоч соціальну напругу знято, тим більше, що місто Черкаси знайшло кошти на утримання згаданих навчальних закладів.

Время публикации: 18.02.2016 17:55
По материалам: ukurier.gov.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.