Субсидії проходять повз споживачів

Субсидії проходять повз споживачів

Субсидіювання населення – це провал реформи, оскільки воно не направлене на споживача. Експерти стверджують, що кошти на компенсацію оплати ЖКП не доходять ні до будинків, ні до комунальних підприємств.

Реформи потрібно проводити з точки зору інтересів споживача, інакше – вони не виправдовують себе. На цьому наголосив під час прес-конференції експерт, екс-Міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, говорячи про субсидіювання населення.

«Реформа має проводитись для споживача. Субсідії нічого позитивного, ані для комунальних підприємств, що належать громадам, ані для наших будинків, які де-факто сьогодні є коммунальною власністю, а де-юрє - нашою власністю, не приносять» - зазначив він.

За словами експерта, 24 млрд грн, які були надані у минулому році на субсидіювання населення, і закладені на поточний рік 34 млрд грн - це кошти, які наразі не доходять, ні до будинків, ні до підприємств тепло- та водопостачання.

«Не відбувається модернізація житлового фонду, немає скорочення витрат. Якби ці кошти пішли на облік, модернізацію мереж, будинків, то сміливо можу сказати, що ми б скоротили споживання газу в 1,5 рази. Але ці кошти скеровані на субсидії, що навантажують бюджет, а це так само навантажує й наші родинні бюджети. І все це хочуть назвати реформою?! Це провал реформи!» - підкреслив пан Кучеренко.

Окрім того експерт зауважив, що зростання тарифів призводить до шаленного збільшення кількості виданих субсидій. Що не можна назвати європейським рішенням.

«Ну не може 5 мільйонів родин отримувати субсидію. Покажіть мені, в якій європейській країні ще таке є?!» - обурився він.

Як повідомлялось раніше, при владі заявляють, що спрощений механізм надання субсидій запрацював – наразі кожен третій українець отримує компенсацію на оплату ЖКП. Однак, це стало непосильним тягарем для ОСББ – держава місяцями забуває відшкодовувати їм відповідні витрати.

«У багатоквартирних будинках, в яких створено ОСББ, проживають громадяни, які користуються пільгами та субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг. Виконуючи соціальні зобов’язання держави, ОСББ щомісячно зменшують суму нарахувань таким громадянам на суму призначених їм пільг і субсидій та надають відповідні відомості для відшкодування Управлінню соціального захисту населення державних адміністрацій, а відшкодування не отримують» - зазначає член Національної ради з питань функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків при Кабінеті Міністрів Роман Гученко.

За його словами, такий стан речей позбавляє ОСББ можливості виконувати кошторис, затверджений загальними зборами, та належним чином утримувати їхні будинки, своєчасно сплачувати податки по заробітній платі і саму заробітну плату працівникам, проводити розрахунки з обслуговуючими організаціями, в тому числі за електроенергію, що використовується для загально-будинкових потреб.

Время публикации: 29.01.2016 11:55
По материалам: jkg-portal.com.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.