Столтенберг назвав тероризм і Росію основними викликами для Альянсу

Столтенберг назвав тероризм і Росію основними викликами для Альянсу

Генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав тероризм і російську агресію основними викликами, які стоять перед Альянсом.

Про це він написав у своїй статті на The Wall Street Journal перед зустріччю у Вашингтоні міністрів оборони країн коаліції з боротьби з "Ісламською державою".

"Глобальна коаліція по боротьбі з ІДІЛ досягла хороших результатів. Але ця робота ще далека до завершення. Вона потребує усіх можливих зусиль і НАТО збільшує свою участь у цьому напрямку" - написав Столтенберг.

За його словами, наслідки діяльності "Ісламської держави" відчуваються як жертви терактів у США та Європі, такі і мільйони, які втекли від війни в Сирії та інших місцях.

Водночас, зазначив Столтенберг, тероризм - не єдина проблема, що стоїть перед НАТО.

"Коли Росія незаконно анексувала Крим це підірвало європейську безпеку. Москва продовжує підтримувати бойовиків в конфлікті в Східній Україні, який забрав понад 10000 життів" - заявив генсек НАТО.

"Росія регулярно провокує союзників і партнерів по НАТО" - додав він, нагадуючи про випадки, коли російські винищувачі здійснювали небезпечні маневри над американськими кораблями на Балтиці.

"У відповідь на більш агресивні дії Росії, НАТО здійснив найбільше зростання своєї колективної оборони з часів холодної війни. Після декількох років падіння бюджетів витрати на оборону європейських союзників по НАТО і Канади в минулому році зросли. І вони будуть рости знову в цьому році" - зазначив Столтенберг.

"Не може бути жодного сумніву: якщо будь-який союзник зазнає нападу, це буде розглядатися як агресія проти цілого блоку. Агресію зустрінуть війська цілого Альянсу" - наголосив він.

Водночас він зазначив, що холодна війна повинна і надалі лишатися історією, і поряд з нарощенням захисту НАТО прагне до конструктивного діалогу з РФ.

Время публикации: 20.07.2016 11:24
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.