США можуть виділити Україні 14 млн дол. на впровадження системи ProZorro

США можуть виділити Україні 14 млн дол. на впровадження системи ProZorro

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує виділити українському уряду 14 млн дол. для впровадження в Україні електронного урядування, у тому числі системи електронних державних закупівель ProZorro.

Про це на брифінгу заявив заступник голови місії посольства США в Києві Джордж Кент, передає 112 Україна.

"Восени цього року USAID розпочне нову програму під назвою "Прозорість та відповідальність у державному управлінні та послугах". Ця програма з бюджетом 14 мільйонів доларів підтримає покращення електронного управління в уряді України", - сказав Кент.

Дипломат зазначив, що Вашингтон має намір розширити підтримку електронного держуправління в Україні. Виділені в рамках цієї програми кошти буде спрямовано на розвиток технологій, проведення тренінгів та просування системи ProZorro на загальноукраїнському рівні.

У свою чергу заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов нагадав, що з 1 серпня ProZorro стане обов'язковою для всіх державних органів, що може суттєво збільшити масштаби економії бюджетних коштів. Заступник глави МЕРТ також повідомив, що з часу офіційного запуску ProZorro (1 квітня 2016 р.) і до 20 липня 2016 р. у системі було оголошено майже 61 тис. процедур закупівель. Понад 56 тисяч із них стосувалися допорогових закупівель (вартістю до 200 тис. гривень) на загальну суму 7,5 млрд грн. Крім того, було оголошено понад 4 тис. відкритих торгів (із закупівлі певного товару) на суму 12,4 млрд грн та понад 500 переговорних процедур (щодо закупівлі послуг або нестандартизованого товару) на суму 14,3 млрд грн. При цьому, за словами Нефьодова, економія коштів у закупівлях, які вже відбулися, склала майже 16%.

Нагадаємо, що депутати Київської міської ради (Київрада) готові виділити з міського бюджету необхідні кошти для проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2017" в Києві та створення необхідної міської інфраструктури.

Время публикации: 21.07.2016 16:42
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.