Сьогодні Україна святкує 25-ту річницю Незалежності

Сьогодні Україна святкує 25-ту річницю Незалежності

В Україні сьогодні, 24 серпня 2016 року, відзначають День незалежності. Державний свято відзначається щороку на честь прийняття Верховною радою УРСР постанови та Акту проголошення незалежності України.

Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року в день річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

"Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України", - йдеться в тексті декларації

Разом з тим, 24 серпня 1991 року було прийнято постанову про проголошення незалежності України, яке набрало чинності відразу після прийняття, а також Акт проголошення незалежності України, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України.

З нагоди Дня незалежності України в Києві традиційно проводиться військовий парад. Перший парад до цієї дати було проведено в 1994 році.

У минулому, 2015 році, парад з нагоди Дня незалежності України пройшов без участі військової техніки. Участь у параді взяли 2,3 тисячі українських військовослужбовців.

Время публикации: 24.08.2016 8:53
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.