"Сі Бриз-2016": на Одещині висадився десант з американського корабля

"Сі Бриз-2016": на Одещині висадився десант з американського корабля

Під час активної фази «Сі Бризу-2016» українські та американські військові відпрацьовують висадку морського десанту на узбережжя. Навчання проходять на півдні Одещині, неподалік від села Миколаївка.

У ході операції з американського десантного корабля Whidbey Island (LSD 41), розташованого за сім кілометрів від берега, висадилися 15 десантно-гусеничних машин-амфібій – AAV-7. «За легендою, транспортні засоби висаджуються для того, щоб зайняти позиції на мосту, розташованому неподалік. Там буде імітуватися захист важливої інфраструктури, яку хочуть знищити терористи. Тому ми працюємо, як команда, щоб захистити міст. Після виконання завдання морські піхотинці повернуться на корабель», – зазначає заступник керівника навчання, капітан 2 рангу ВМС США Кеннет Енгл.

У десантуванні беруть участь 228 морських піхотинців з США та 14 – з України. При цьому серед військових, що здійснювали десантування, була помічена народний депутат України Надія Савченко. На своїй сторінці у Facebook вона розкритикувала українське командування за затримку операції.

«Основним завданням української сторони була авіаційна підтримка у ході морського десантування збройних сил США. Українська авіація імітувала прикриття висадки морського десанту, тобто вела умовний вогонь. Перед початком операції ви бачили літаки ВМСУ. Вони імітували нанесення бомбового удару по противнику, який знаходився на береговій лінії», – говорить заступник командира Одеського окремого батальйону морської піхоти, підполковник Геннадій Шеремет.

За словами Шеремета, основне завдання навчань – відпрацювати тактичні навички з ліквідації диверсійно-розвідувальних груп, захоплення об’єктів спеціального призначення, а також десантування з моря та повітря. Зокрема, днями морські піхотинці з України, Молдови та Грузії робили висадку з українського десантного корабля «Юрій Олефіренко».

Нагадаємо, активна фаза «Сі Бризу-2016» розпочалася 24 липня. У навчаннях, що триватимуть до 30 липня, беруть участь 16 країн.

Марія ГЕНИК, Одеса, фото автора

Время публикации: 27.07.2016 21:43
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.