Штайнмаєр пропонує Європі відновити контроль над озброєннями

Штайнмаєр пропонує Європі відновити контроль над озброєннями

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що безпека в Європі знаходиться під серйозною загрозою і пропонує відновити контроль над озброєннями.

У своїй статті для газети Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікованій 26 серпня, соціал-демократичний політик констатує, що конфронтація між блоками, яка здавалася вже давно перебореної, стала знову актуальною, передає "DW".

За його словами, протиправною анексією Криму Росія поставила під сумнів базові принципи європейської структури безпеки. З'явилися нові форми конфронтації, зросла роль нових технологій.

"Європі загрожує нова, небезпечна спіраль гонки озброєнь", - підкреслив він. У цій ситуації необхідно зловити Росію на слові і почати нові дебати про контроль над звичайними видами озброєнь в Європі, вказав Штайнмаєр.

Глава МЗС ФРН вважає, що у відносинах з Росією потрібно проводити подвійну стратегію, поєднуючи залякування і ослаблення напруженості. При цьому Штайнмайер підкреслив, що пропозиція про співпрацю з Росією має бути конкретною, інакше "баланс буде втрачено".

"Зараз, однак, все знову поставлено на карту. Між Росією і Заходом утворилася глибока прірва, і я побоююся, що нам не вдасться швидко усунути її, навіть докладаючи найсерйозніші зусилля", - вважає Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Нагадаємо, Штайнмаєр вважає неприйнятними напади і погрози на адресу спостерігачів ОБСЄ на сході України і вимагає забезпечити Спеціальній моніторинговій місії (СММ) нормальну роботу.

Время публикации: 26.08.2016 12:54
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.