Сейм не врахував пропозицій України щодо спільної оцінки Волинської трагедії, - Дещиця

Сейм не врахував пропозицій України щодо спільної оцінки Волинської трагедії, - Дещиця

Сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА", повідомляє Telewizja republika.

За резолюцію проголосували 442 депутати, 0 – проти і 10 депутатів утрималися.

Основою резолюції став проект правлячої партії "Право і справедливість". Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

Парламент хоче віддати данину "громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами".

У резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення.

Як повідомлялося, текст резолюції у вівторок, 19 липня, пройшов перше читання на парламентських комісіях зв’язку з поляками за кордоном та культури і засобів масової інформації. Раніше Cенат Польщі закликав визнати Волинську трагедію геноцидом.

"Надзвичайно прикро, що частина польських політиків, приймаючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень та пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії. Шкода, що перевагу було надано односторонній політичній оцінці подій, а не фаховим міжнародним чи хоча б українсько-польським експертним дослідженням та відповідним правовим висновкам того, що сталося", - відреагував посол України у Польщі Андрій Дещиця у Facebook.

Президент України Петро Порошенко заявив: "Шкодую щодо рішення польського Сейму. Знаю, багато хто захоче використати його для політичних спекуляцій. Однак, маємо повернутися до заповіді Івана Павла ІІ – пробачаємо і просимо пробачення. Лише спільними кроками можемо прийти до християнського примирення і єднання".

Нагадаємо, Павло Коваль — польський політик, історик, публіцист, екс-заступник міністра закордонних справ, депутат Європарламенту від Польщі VII каденції, творець і керівник Музею Варшавського повстання — в ексклюзивному інтерв'ю «Дню» заявив, що якщо резолюція буде прийнята, вона не вплине на відносини Польщі й України.

«День» давно відслідковує цю тему, пропонуємо відповідну підбірку публікацій:

Iсторія чи геополітика? або Чому в Польщі знову заговорили про Волинську трагедію та «геноцид»

Як друга Річ Посполита півроку була союзницею Гітлера

«Політики часто забувають те, про що вони мають довго пам’ятати» Доктор історичних наук Юрій ШАПОВАЛ розповів учасникам Літньої школи журналістики «Дня» про особливості інтерпретації історії та способи її трактування

Время публикации: 22.07.2016 12:12
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.