Розпочалися українсько-американські навчання «Сі Бриз-2016»

Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2016» триватиме до 30 липня. Окрім України і США, у навчаннях беруть участь ще 14 країн. Серед них – Болгарія, Румунія, Велика Британія, Грузія, Греція, Молдова і Польща. «Сі Бриз-2016» передбачає наземну, повітряну і морську фази.

«Цього року ми будемо проводити багатонаціональну операцію з безпеки у кризовому регіоні. Є умовний сценарій щодо виникнення кризи в уявній країні, де з’являються сепаратистські рухи в одній з областей. І ця країна звернулась до ООН щодо допомоги та проведення миротворчої місії. Ми плануємо відпрацювати на морі, на березі та у повітрі операції зі встановлення конституційного ладу на умовній території цієї умовної держави. Будуть проводитись заходи щодо ізоляції морського узбережжя, висадка десанту, захоплення важливих об’єктів інфраструктури та оборона узбережжя», – розповів керівник навчання, капітан 1 рангу, командир Західної військово-морської бази Олексій Доскато.

У навчаннях задіяні близько чотирьох тисяч чоловік, у тому числі понад тисяча українських військових. Для морської фази навчань залучать понад 25 бойових кораблів, катерів та суден забезпечення з різних країн. Зокрема, американський флот буде представлений не лише есмінцем, але й десантними кораблями. Також у «Сі Бризі-2016» візьмуть участь близько двадцяти літаків та вертольотів.

«Сі Бриз – 2016» проходитиме у північно-західній частині Чорного моря, а також на території Одеської і Миколаївської областей. Цього року для навчань вперше будуть залучені південні райони Одеської області.

«У моїй країні дуже цікавляться подіями у Чорному морі. Мене часто запитують про те, що я думаю з приводу всього, що там відбувається. Ми зацікавлені у підтримці безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні», – зазначив заступник керівника навчання, капітан 2 рангу ВМС США Кеннет Енгл.

Зазначимо, ВМС Туреччини, незважаючи на останні події в країні, також візьмуть участь у «Сі Бризі-2016». За словами тимчасово виконуючого обов’язки командувача ВМС ЗСУ, контр-адмірала Андрія Тарасова, усі підрозділи ВМС Туреччини прибувають на місце проведення навчань за планом.

Марія ГЕНИК, Одеса

Время публикации: 18.07.2016 16:53
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.