Російські правозахисники визнали 4 кримських татар політв'язнями

Російські правозахисники визнали 4 кримських татар політв'язнями

Російський правозахисний центр Меморіал визнав політичними в'язнями чотирьох кримських татар, звинувачених російською владою в тероризмі. Про це повідомила Радіо Свобода.

Маються на увазі заарештовані у справі про причетність до організації Хізб ут-Тахрір, що визнана в Росії терористичною.

"Правозахисний центр Меморіал вважає політв'язнями чотирьох осіб, які першими були заарештовані у Криму по справі Хізб ут-Тахрір: Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваїтова і Нурі Прімова", - сказано у заяві правозахисників.

У заяві Меморіалу також вказується на відсутність фактів "підготовки теракту де-небудь у світі учасниками цього об'єднання". Крім того, діяльність Хізб ут-Тахрір не заборонена в країнах Західної Європи і США, крім адміністративних обмежень на їх діяльність у Німеччині.

"Фігурантів справи не звинувачують ні в чому, крім належності до Хізб ут-Тахрір, читанні ісламістської літератури, спілкуванні. Жодних підтверджень, що обвинувачені представляють небезпеку для суспільства, немає", - йдеться в заяві.

У Меморіалі також зазначають, що Крим є окупованою територією, і тому, відповідно до норм міжнародного права, Росія не може "повністю скасовувати кримінальне законодавство, яке діяло на момент початку окупації, і замінювати його своїм". А в Україні діяльність організації не заборонена.

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму заарештували чотирьох осіб в Севастополі за звинуваченням у зв'язках з ісламістської організацією Хізб ут-Тахрір. Всіх чотирьох заарештованих по "справі Хізб ут-Тахрір" незаконно етапувала в Ростов взимку 2015 року.

Время публикации: 19.07.2016 11:26
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.