РФ порушує кордони України у Чорному морі, - депутат

РФ порушує кордони України у Чорному морі, - депутат

Українська сторона закликає світове співтовариство засудити дії Російської Федерації щодо розробки українських газових родовищ у Чорному морі та посилити санкції щодо російського енергетичного та фінансового сектору. Про це народний депутат від БПП, голова підкомітету ВР з питань безпеки державних інформаційних систем з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила на своїй сторінці у Facebook.

З її слів, розміщення бурових платформ під прапором РФ на Одеському та Голіцинському газових родовищах у виключній морській економічній зоні України є актом порушення міжнародного права, зокрема Конвенції ООН з морського права.

“Зважаючи на невизнання міжнародним товариством Криму, як складової Російської Федерації, права на виключну економічну зону у 200 морських миль від похідної лінії має держава Україна. Таким чином, Одеське та Голіцинське родовище знаходиться в межах виключної економічної зони України, що обумовлює її суверенні права на управління ресурсами родовищ”, — зазначила І.Фріз.

За словами парламентаря, згідно з нормами міжнародного права, лише країна має виключні права на розвідку, видобування та управління природними ресурсами цього регіону.

“У зв’язку з цим, на міжнародному рівні ми закликаємо світове співтовариство: засудити дії Російської Федерації та посилити санкції щодо російського енергетичного та фінансового сектору. Ініціювати процес порушень Конвенції ООН з морського права від 1982 року на Міжнародному трибуналі з морського права”, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 25 липня під час здійснення повітряного моніторингу надводної обстановки прикордонним літаком зафіксовано та підтверджено місцезнаходження в Одеському та Голіцинському газових родовищах самопідйомних бурових платформ, стаціонарних платформ та суден забезпечення під прапором РФ.

Время публикации: 29.07.2016 15:33
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.