Призначення Гройсмана прем’єром на 90 % вже вирішене, – політолог

Призначення Гройсмана прем’єром на 90 % вже вирішене, – політолог

Не зважаючи на те, що після тривалих роздумів, Наталія Яресько все ж погодилась очолити уряд, про що заявила на своїй сторінці у соцмережі, парламент не висунув її кандидатуру на відповідну посаду.

Так, до кандидатури міністра фінансів при обговоренні майбутнього очільника уряду більше не поверталися. Голова фракції БПП у парламенті Юрій Луценко заявив, що за Наталію Яресько голосів немає. Натомість Володимир Гройсман має достатньо підтримки, тому саме він і стане кандидатом.

Такі заяви здивували депутатів, адже ні партія, ні фракція жодних кандидатур на висування не затверджували. Новину про висуванця дізналися тільки наприкінці тижня на з’їзді БПП.

«Обговорювалися програмні засади, на яких фракція БПП буде приймати участь у створенні нової коаліції. Також з’їзд рекомендував фракції підтримати кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем’єр міністра», – прокоментував народний депутат від БПП Артур Герасимов.

Водночас під час з’їзду ще навіть нерекомендований в кандидати Володимир Гройсман вже представляв програму майбутньої діяльності на посаді прем’єр-міністра. Презентація була закритою, тому чули її тільки представники фракцій парламенту, проте враження на них вона не справила.

«Те, щ о представив Володимир Гройсман, було названо навіть не проектом, а проектом проекту. Прозвучали дуже загальні та неконкретні речі. Тому сказати, що нам була презентована остаточна програма діяльності кандидата у прем’єр-міністри, я не можу, адже це було б перебільшенням», – зазначив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко.

Не зважаючи на це, парламент все ж готовий голосувати. Депутати мають час до вівторка, коли почне працювати Верховна Рада, щоб узгодити всі розбіжності.

Поспішати також змушує запланований на кінець березня візит Петра Порошенка до США. Адже від того, чи буде вирішена політична криза, залежить подальша підтримка Києва Вашингтоном і Міжнародним валютним фондом. Відтак, Президент закликав Раду визначитися з прем’єром негайно та сформувати нову коаліцію.

Так, до нового парламентського об’єднання мають увійти БПП, «Народний фронт», «Батьківщина» та «Радикальна партія». Натомість «Самопоміч» входити до нової коаліції категорично відмовилася. Але і без неї голосів для створення коаліції буде достатньо.

Натомість про підтримку чинного складу уряду мова взагалі не йде. Адже, як пояснюють політологи, якщо справа вже дійшла до публічних пропозицій конкретного кандидата, то,найімовірніше, вже є і погоджені голоси за його призначення.

«Навряд чи фракція БПП могла б так себе підставити, висуваючи Володимира Гройсмана, якщо не було впевненості, що набереться 226 голосів у парламенті. Тому, я вважаю, що питання його призначення вже на 90% є вирішеним», – проаналізував політолог Олексій Голобуцький.

Так, черговим і не менш важливим питанням після призначення нового прем’єра буде те, наскільки довго його уряд зможе пропрацювати. Адже в Україні чи не кожен наступний уряд по завершенні річного імунітету після призначення втрачає навіть найменшу довіру серед громадян.

«Успіх уряду Гройсмана, якщо він все ж буде сформований,полягатиме в тому, скільки потрібних речей він встигне зробити. Якщо він почне працювати наполегливо, енергійно та буде у правильному напрямку рухати країну, то такий уряд може бути і довготривалим, і успішним», – зауважив політолог Олександр Палій.

Наразі ж відомо, що у випадку призначення Володимира Гройсмана прем’єром, його крісло у парламенті може зайняти представник «Народного фронту» Андрій Парубій. Поряд з цим, в уряді можуть з’явитися нові іноземці. Наприклад, вже озвучене прізвище словацького урядовця Івана Міклоша та декількох працівників чинного уряду, серед яких і Наталія Яресько.

Время публикации: 27.03.2016 22:07
По материалам: zik.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.