Прийняття Декларації про суверенітет стало політичним проривом того часу, - Порошенко

Прийняття Декларації про суверенітет стало політичним проривом того часу, - Порошенко

Прийняття в 1990 році Декларації про державний суверенітет України стало політичним проривом того часу. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у зверненні до українців з нагоди річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України, опублікованому на сайті Глави держави.

"26 років тому абсолютною більшістю голосів депутатів Верховної Ради Української РСР була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Прийняття цього довгоочікуваного державно-правового акту, покликаного гарантувати національні інтереси українського народу, стало насправді політичним проривом того часу. Державний суверенітет України проголошувався в Декларації як верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. Встановлювалося, що територія України в існуючих кордонах є недоторканою і не може бути змінена та використана без її згоди", – зазначив Порошенко.

Президент зазначив, що почавши процес новітнього держави в Україні, Декларація стала першим надзвичайно вагомим кроком до повної Незалежності.

"А 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, за результатами якого понад 90 відсотків громадян безкомпромісно висловилися за Акт проголошення незалежності", – нагадав президент.

"Сьогодні перед Україною постали нові виклики: загроза територіальній цілісності, військова агресія Росії, яка підриває політичну, економічну та соціальну стабільність в країні і призводить до численних людських жертв, масштабних порушень прав і свобод людини, завдає величезних матеріальних збитків громадянам України, суб'єктам господарювання, суспільству в цілому. У зв'язку з цим настала нагальна і дуже важлива потреба провести зміни, які будуть сприяти зміцненню України і дадуть їй можливість стати прогресивною європейською державою, розвиток якої буде могутньою об'єднавчою ідеєю для всіх українців", – йдеться у зверненні.

Порошенко переконаний, що "пройшовши важкі випробування, Україна впевнено буде рухатися обраним шляхом, і відкриє нові можливості для процвітання і добробуту своїх громадян".

"Принципи, проголошені в Декларації про державний суверенітет України, зафіксовані в положеннях чинної Конституції і є правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави", – додав гарант.

Нагадаємо, Декларація про державний суверенітет України була прийнята 16 липня 1990 року Верховною Радою Української РСР.

У преамбулі документу підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як "верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах".

Крім самостійності у питаннях громадянства, економіки, культури, Україна проголошувала свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не братиме участі у військових блоках і зобов'язується не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерну зброю.

Время публикации: 16.07.2016 20:23
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.