Прифронтові райони Донеччини масштабно відсвяткували День Незалежності

Прифронтові райони Донеччини масштабно відсвяткували День Незалежності

Святкування Дня Незалежності України на Донеччині вкотре довело належність населення східних регіонів до загальноукраїнської культурної традиції. 25-та річниця запам`яталася мешканцям Донбасу масштабними святкуваннями: ярмарками, автопробігами, флешмобами, запальними концертами музикантів МузБату тощо.

Вже другий рік об`єднання українських артистів «Музичний батальйон» бореться з ворожим інформаційним та культурним впливом на громадян України. 23 та 24 серпня музиканти відвідали українських патріотів зі звільнених з-під окупації прифронтових міст Селідова, Гірника, Новгородського та Торецька в Донецькій області.

Національний дух підкреслили мешканці Селідово, коли більше 1000 мешканців міста заповнили головну площу міста ще за півгодини до концерту Музбату.

Гірник здивував масштабним автопробігом з української символікою, а святкування у Новгородському почалося з патріотичного флешмобу та виступів дитячих колективів.

У Торецьку, що всього в декількох кілометрах від лінії розмежування, святкування Дня Незалежності пройшло під звуки вибухів з фронту. Незважаючи на це, концерт на передовій відвідало близько 1000 місцевих жителів. Військові організували для них польову кухню, а діти, в рамках флешмобу, розмалювали БТР наших воїнів. Також у місті працювала ярмарка з українськими книгами та сувенірами, окрім цього, на центральній площі міста розгорнули 20-метровий прапор України.

Артисти Музичного батальйону, у складі чуттєвої Ейри, гуртів «ТаРута» і «Галактика», подарували нашим співвітчизникам та військовим можливість відсвяткувати День Незалежності України в оточенні української мови та культури, і надали моральну підтримку у боротьбі з ворожою російською пропагандою.

«Військові хоча і не завжди показують емоції, але в розмові зізнаються, що для підняття бойового духу такі концерти надзвичайно важливі. Коли ж ми виступаємо для місцевого населення у близьких до окупованих територій районах, то постає надзадача - розворушити любов і прихильність не тільки у свідомої частини населення, а й у тих, хто під впливом страху і тиску окупанта не довіряє, чи, навіть, ненавидить нас. Через пісню та особистий контакт зробити це значно легше. Після наших концертів ми запрошували аудиторію об'єднатись в спільне коло і люди охоче брались за руки, а діти взагалі лізли обійматися. Ось це і була справжня перемога любові над страхом», - розповіла співачка Ейра.

Варто також зазначити, що Музичний Батальйон взяв участь у святкуванні Дня українського прапору в Одесі. 23 серпня у місті відбувся концерт МузБату, на якому фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк разом з ансамблем військово-музичного мистецтва ВМС ЗСУ вперше виконали перекладений українською мовою гімн міста «На Чорному морі». А ввечері цього ж дня Олег Скрипка, гурти «W.H.I.T.E» та «Друже Музико» дали закритий концерт для військовослужбовців та членів їх родин на флагмані українського флоту фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

Время публикации: 26.08.2016 14:34
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.