Президент Туреччини законодавчо підпорядкував собі армію

Президент Туреччини законодавчо підпорядкував собі армію

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган видав указ, яким змінив систему керування збройними силами Туреччини та звільнив більше 1300 військовослужбовців, інформує DW.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган у неділю, 31 липня, видав указ щодо кардинального реформування армії країни. Указ, оприлюднений під час надзвичайного стану після невдалої спроби військового перевороту, надає президентові та прем'єр-міністрові Туреччини право напряму віддавати накази керівництву армії, авіації та флоту, повідомляє агенція АР.

Документ також передбачає продовження кадрової "чистки" і звільняє 1389 військовослужбовців, у тому числі заарештованого днями головного військового радника Ердогана, повіреного у справах начальника генштабу та головного секретаря міністра оборони. Крім того, командування збройними силами переходить повністю до міністерства оборони, військові госпіталі - у відання міністерства охорони здоров'я, а не армії.

До вищого військового суду включать заступника прем'єра та міністрів юстиції, закордонних та внутрішніх справ. Усі військові школи та академії закриваються, натомість створено новий національний університет оборони для підготовки офіцерів.

Збройні сили Туреччини вважаються другими за міццю серед країн-членів НАТО після американських. Дотепер вони підпорядковувалися напряму генеральному штабові. Станом на 2015 рік чисельність армії Туреччини становила 410 тисяч осіб. Турецькі військові після реформ Ататюрка у 1920-30-х вважалися гарантами світського характеру країни, протягом останнього сторіччя армія неодноразово організовувала перевороти через ризик ісламізації, путч 2016 року став першим невдалим.

Нагадаємо, що суд Стамбула заарештував шістьох затриманих раніше колишніх співробітників газети Zaman за звинуваченням у причетності до спроби перевороту в країні.

Время публикации: 31.07.2016 19:48
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.