Президент Росії підписав поправки до антитерористичного законодавства

Президент Росії Володимир Путін в четвер підписав скандальні диктаторські поправки до «антитерористичного» закону, які викликали тривогу серед правозахисників, передає «ABCNews».

Даний пакет документів посилює відповідальність за екстремізм і зачіпає соцмережі і мобільних операторів. Разом з цим пакетом підписаний перелік доручень уряду, яким кабінету міністрів доручається дуже чітко моніторити хід імплементації цього закону з тим, щоб при необхідності мінімізувати можливі ризики, які пов'язані з фінансовими витратами, з використанням вітчизняного обладнання для зберігання інформації тощо. За словами прес-секретаря президента Дмітрія Пєскова, в разі необхідності уряд може виступати з ініціативами «щодо прийняття відповідних актів, які б ці ризики мінімізували».

Так званий «пакет Яровий» (за іменем депутата-автора) вводить в сферу законодавства Росії нове поняття – «міжнародний тероризм». Обвинуваченим по цій статті загрожує від 10-20 років колонії до довічного ув'язнення. Відтепер за злочини з кваліфікацією «тероризм» в Росії відповідають з 14 років. За втягнення у вчинення терактів і їх фінансування загрожує від 5 до 10 років в'язниці і штраф до півмільйона рублів.

Під кримінальну відповідальність потрапляють не тільки терористи, але і ті, хто не повідомив про підготовку теракту, викрадення літака і інші злочини, які перераховані в законі. За це загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і позбавлення волі строком до 1 року або примусові роботи на цей же термін. Також за заклики до тероризму передбачено досить суворе покарання: позбавлення волі від 5 до 7 років і штраф від 300 тисяч до одного мільйона рублів.

Інший закон пакета зобов'язує операторів і інтернет-компанії зберігати текстові повідомлення, голосову інформацію, зображення, звуки, відео, інші електронні повідомлення користувачів в термін до шести місяців. Оператори зв'язку також повинні будуть зберігати інформацію про факти прийому, передачі, доставки повідомлень і дзвінків (т.зв. метадані) протягом трьох років, інтернет-компанії - протягом року. Точні терміни, порядок зберігання і інші деталі виконання закону будуть визначатися урядом. Поправки про метадані повинні вступити в силу вже з 20 липня цього року, про зміст дзвінків і листування - з першого липня 2018 року.

Время публикации: 07.07.2016 15:37
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.