Посольство Чехії відкидає заяви про створення дипустанови самопроголошеної "ДНР"

Посольство Чехії відкидає заяви про створення дипустанови самопроголошеної "ДНР"

Міністерство закордонних справ Чеської республіки заявило, що перевіряє інформацію про відкриття "консульства" самопроголошеної "Донецької народної республіки".

"Самозвана Донецька Народна Республіка не може мати акредитоване дипломатичне представництво у Чеській Республіці, оскільки Чеська Республіка не визнає її існування, вона не є суб’єктом міжнародного права і Чеська Республіка не має з нею дипломатичних відносин, тому Чеська Республіка не може ні приймати, ні реєструвати їхніх дипломатичних представників", - йдеться у заяві на сайті посольства Чехії в Україні.

Як наголошують у представництві, те, що деякі називають "дипломатичним представництвом або представницьким центром" самопроголошеної ДНР, є тільки зареєстрованою спілкою з розташуванням у місті Острава ("Представницький центр ДНР, записана спілка"), і не можна вважати її як дипломатичне представництво відповідної держави.

МЗС Чехії з цим центром не має жодних стосунків і не матиме.

"Також на посаду почесного консула дана країна завжди повинна просити згоду з його діяльністю приймаючої країни. Якщо Чеська Республіка не визнає певну державу, то цілком логічно, що МЗС не може надати свою згоду із діяльністю почесного консула на своїй території, і це не відбулося у даному випадку", - йдеться у повідомленні.

Що стосується виступу Нелі Ліскової в якості почесного консула даної держави, міністерство закордонних справ перевіряє цю ситуацію. Якщо буде підтверджено, що вона використовує цей титул для своєї популяризації, МЗС звернеться через офіційні канали, щоб вона негайно припинила використовувати таке означення.

Время публикации: 30.08.2016 11:57
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.