Порошенко підписав закон про Сили спеціальних операцій ЗСУ

Порошенко підписав закон про Сили спеціальних операцій ЗСУ

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з воїнами-спецназівцями підписав закон про внесення змін у деякі закони України щодо Сил спеціальних операцій Збройних сил України №4795, прийнятий ВР. Про це повідомляє прес-служба президента.

"Сьогодні в житті українського спецназу важлива й урочиста подія, яка є результатом спільної та скоординованої роботи багатьох людей. Сьогодні підписується закон, яким завершується процес створення Сил спеціальних операцій Збройних сил України", - сказав Порошенко.

Глава держави підкреслив, що це є "абсолютно важливим в умовах захисту України від агресії, яку розв'язала проти України Російська Федерація", і назвав цей закон "вимогою часу для того, щоб захист України був набагато більш ефективним".

Закон визначає правовий статус та застосування Сил спеціальних операцій самостійно або у взаємодії з іншими видами ЗСУ для спеціальних операцій зі створення сприятливих умов для успішного проведення військово-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

Президент підкреслив, що під час міжнародних зустрічей і зарубіжних візитів, теми захисту держави, реформи сектора оборони і безпеки, постачання новітнього озброєння та техніки є ключовими.

За його словами, перша увагу щодо спільних дій та спільних тренувань з боку партнерів з США, Канади, Європейського Союзу та інших країн приділяється саме силам спеціальних операцій.

Наголошується, що закон розроблений за стандартами НАТО і повністю відповідає завданням співробітництва Україна - НАТО в контексті створення ССО, а також положенням Стратегічного оборонного бюлетеня.

Президент також зазначив, що на сьогоднішній день в Україні вже створено спеціальний центр і застосовуються спеціальні тренінгові програми, які дозволяють швидко та якісно готувати спецназівців.

Згідно з повідомленням, реалізація норм цього закону дозволить підвищити стримуючий потенціал Збройних сил України за рахунок наявності в їхньому складі дієвого інструменту воєнно-силового стримування можливої збройної агресії або збройного конфлікту, підвищити можливості захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та національних інтересів України, рівень обороноздатності держави, підвищити можливості держави щодо проведення спеціальних заходів, в тому числі за межами України, дозволить досягати військово-політичні та військово-стратегічні цілі і припиняти конфлікти на ранній стадії виникнення.

"Створення Сил спеціальних операцій відповідає принципам розвитку демократичного правового суспільства та світового досвіду розвинених країн у сфері здійснення спеціальних операцій і забезпечення безпеки", – наголошується в повідомленні.

Раніше в Генштабі заявляли, що Сили спеціальних операцій є закритою структурою в системі Збройних сил України, тому інформація, що стосується їх створення і функціонування, не є відкритою для публічної комунікації. Зазначалося, що бойову здатність зазначеним силам нададуть у 2016 році.

Нагадаємо, командувачем Сил спеціальних операцій призначено генерал-майора Ігоря Луньова.

Время публикации: 26.07.2016 12:49
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.