Порошенко: Головний наш гарант – це Збройні сили України

Порошенко: Головний наш гарант – це Збройні сили України

Головним гарантом України є Збройні сили України, що серйозніше за Будапештський меморандум. Про це сказав Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України на Майдані Незалежності у Києві, передає УНН.

Президент Порошенко у своїй промові пообіцяв жителям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей повернення в єдину українську родину.

"Це Кремль сприймає землю українського Донбасу як театр бойових дій, а мешканців регіону як гарматне мясо для забезпечення своїх імперських амбіцій. А для нас – ви наші, рідні, близькі, тимчасово розлучені зі своєю українською родиною. Родиною, яка обовязково об'єднається і зустрінеться разом за святковим столом", - повідомив Президент.

Петро Порошенко наголосив, що українці не отримали незалежність, а вибороли її - інтелектом, кров'ю та потом, пише Укрінформ.

"І в університетських аудиторіях, і у домашніх кухнях, і в соцмережах все ще сперечаються: отримали ми незалежність, чи завоювали. Для мене ця відповідь абсолютно очевидна: звичайно ж вибороли, вибороли інтелектом, вибороли потом, вибороли кров’ю. Вічна пам'ять героям, які полягли в боях за нашу вільну незалежну Україну. Вічна їм слава", - сказав Порошенко.

Глава держави також наголосив, що "Наші міжнародні партнери з цього параду отримають сигнал, що Україна здатна сама себе захищати, але потребує подальшої підтримки. Наш парад – це сигнал ворогу. Ми готові надалі боротися за нашу Незалежність".

"Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль", - процитував Президент рядки поета Маяковського на адресу агресора.

"Це ми влаштували те, що Путін згодом назвав "найбільшою геополітичною катастрофою", - резюмував він.

Фото Reuters

Петро Порошенко повідомив, що з початку 2014 року на сході України загинули 2504 українських військових.

Про це президент сказав під час військового параду з нагоди Дня Незалежності, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Озираючись назад на більш ніж два роки війни, можна впевнено стверджувати, що ворогові не вдалося реалізувати жодної стратегічної задачі, він не зміг поставити Україну на коліна. За це і загинули 2504 наших воїни", - зазначив Порошенко.

Крім того, за його словами, за цей час близько 300 тисяч осіб пішли на фронт через військкомати.

"Перші - добровольці, потім – мобілізовані, тепер – контрактники", - додав президент.

Він також повідомив, що в даний час в українській армії служать 75% контрактників, а до кінця року очікується поповнення їх рядів ще понад 20 тисяч бійців.

Порошенко зазначив, що на сьогодні у військовому резерві вже налічується більше 80 тис. осіб.

"Триває формування військового резерву. На цей час він вже складає понад 80 тис. чоловіків та жінок - добре підготовлених воїнів і з великим військовим досвідом", - наголосив він.

Нагадаємо, в Києві відбувся військовий парад з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Фото Артема Сліпачука, "День"

За інформацією Міноборони, сьогодні у військовому параді беруть участь понад 4 тисячі військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, співробітників Національної поліції України, учасники АТО, а також понад 200 одиниць військової техніки. Вперше в історії України участь у військовому параді візьмуть військовослужбовці Сил спеціальних операцій та резервісти, які входять до складу стратегічного резерву Збройних Сил України, створеного на випадок загострення ситуації з метою посилення українського війська.

Фото Артема Сліпачука, "День"

Військова техніка, що залучена до параду, – це модернізована техніка, яка надійшла з заводів, та техніка, що знаходилась у створеному Міністерством оборони резерві. Після проведення параду всі зразки техніки та озброєння будуть передані у військові частини та підрозділи Збройних Сил України.

Раніше, міністр оборони України Степан Полторак у привітанні до 25-ої річниці незалежності України наголосив, що ворог розпочав агресію, не врахувавши патріотизм українців.

Время публикации: 24.08.2016 11:35
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.