Польські діячі культури привітали українців з Днем Незалежності

Польські діячі культури привітали українців з Днем Незалежності

Сьогодні, у 25 річницю незалежності України, відомі польські діячі культури привітали українців з національним святом, передає Culture.pl.

Як відомо, Польща була першою країною, яка 25 років тому визнала незалежність України.

«День» публікує передрук привітання польських діячів культури

Привітання польської актриса Барбари Брильської

Для людини 25 років — це, якщо пощастить, третина-чверть життя. Для держави 25 років — це світанок, перші кроки. Україна дуже мені близька, я її люблю. В мене там живе дуже багато друзів. З одного боку, я обожнюю цю країну, вболіваю всім серцем і душею за українців, а з іншого — страждаю, коли бачу, що там нині відбувається. Я дуже співчуваю українцям, виражаю свою солідарність з українським народом. У цей день бажаю Україні миру. Мабуть, це найголовніше. Українці опинилися в дуже важкій ситуації. Мені постійно хочеться якось їм допомогти — але що ми, прості смертні люди, можемо?.. Я на знак протесту відмовилася їхати в Севастополь на фестиваль, який російська сторона організувала відразу після захоплення Криму. На жаль, нічого більше я зробити не можу. Але давайте думати, говорити про Україну, не забувати про український народ і про те, що там відбувається в ці хвилини. Я бажаю всім українцям багато щастя. Нехай ця складна ситуація, ці воєнні дії якомога швидше закінчаться.

Привітання Анджея Вайди, режисера, лауреата премії «Оскар», та його дружини Кристини Захватович-Вайди

Дорогі українські друзі! В день вашого національного свята бажаю, щоб Україна була вільною, демократичною, незалежною країною. Ми хочемо, щоб вона була частиною Європи. Пам'ятайте, що ми, поляки, розділяємо з вами не тільки перемоги, але й невдачі. Болісні і драматичні переживання дуже добре знайомі і нам. Але ви повинні вистояти! Дорогі українці, попереду у вас — перемога! Ми віримо в вас!

Привітання співачки Марилі Родович

Я хочу побажати всім українцям в день 25-ліття свободи, щоб вони були щасливі. Бажаю вам миру. Нехай вся Україна розквітає.

Привітання режисера Єжи Гофмана

Якби ви запитали мене, з чим у мене асоціюється Україна, я б сказав, що насамперед з гарними жінками. Це не лестощі — це правда. Але хочеться з нагоди 25-річчя Незалежності України сказати і якісь важливі слова. Я щиро бажаю Україні й українському народу провести необхідні реформи, які домоможуть побороти корупцію. Ще більше бажаю українцям миру. Бо тільки в мирній країні можна проводити реформи. Війна і корупція — це головні хвороби України, і я дуже хочу, щоб вона їх якомога швидше позбулася.

Привітання режисера Кшиштофа Зануссі

Я хочу побажати Україні бути. Можливо, це звучить трохи зловіщо, але це побажання в наші дні можна адресувати і цілій Європі. Я мрію про те, щоб наш світ не розпався на частини, щоб ми всі не розсварилися. В повітрі відчувається загроза — і саме тому я кажу Україні: «будь». Я також хочу, щоб Україна орієнтувалася на систему, цінності якої пройшли випробування часом. Європейський шлях неідеальний, але це добрий шлях. В суспільствах, які вибрали цей, а не інший шлях, життя справедливіше. Там краще працюють інститути влади, люди більше заробляють, довше і здоровіше живуть, відчувають себе більш захищеними. Європейське суспільство стикається з тисячами проблем, проте жити в демократії значно краще, ніж без неї. Бажаю Україні й українцям і далі вибирати європейський шлях.

Время публикации: 24.08.2016 19:54
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.