Підсумки восьмого дня Олімпіади-2016

Цієї ночі завершився восьмий змагальний день на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро. Скарбничка України нарешті поповнилася ще однією нагородою, яку принесли нам наші фехтувальниці у командних змаганнях. Про це та інші досягнення представників України читайте у нашому коротенькому огляді.

Срібло на вагу золота: фехтувальниці приносять ще одну медаль

На Олімпійських іграх цього року багато наших спортсменів, на яких покладалися медальні сподівання, проводили далеко не найкращі свої виступи. Приємним винятком із сумної закономірності стали наші фехтувальниці. Завдяки зусиллям Ольги Харлан, Олени Кравацької, Аліни Комащук та Олени Вороніної українська команда спочатку н стадії 1/4 фіналу здолала кореянок із загальним рахунком 45:40, далі у півфіналі переграли італійок – 45:42. У фіналі ж нашим дівчатам потрібно було позмагатися у принциповому поєдинку з командою Росії. Росіянки здобули перевагу з перших періодів зустрічі. Після третього періоду рахунок був 15:8 не на нашу користь. Не вдалося відквитати втрачене Олені Кравацькій після двобою з Великою рахунок став 25:17. Ольга Харлан у протистоянні з Яною Єгорян змогла відіграти одне очко відставання – 30:25. У сьомому періоді на двобій вийшла Олена Вороніна, проте скоротити відставання їй не вдалося: українка програла очну зустріч з рахунком 1:5, що дало змогу нашим суперницям отримати аж 11 балів переваги перед останніми двома сетами. Попри всі старання нашим дівчатам не вдалося створити маленького дива. Фехтувальний поєдинок завершився з рахунком 45:30. І хоч українки не переграли такого принципового суперника, вони є нашими чемпіонками, з чим ми їх і вітаємо. Як сказала Ольга Харлан: «Будь-яка медаль Олімпійських ігор на вагу золота». Пам’ятаймо про це!

Олімпійський чемпіон 2000 року програв стрілецький двобій за бронзу

Напевне, найприкрішим результатом ігрового дня був для української команди фінал зі стендової стрільби. Микола Мільчев, який кваліфікувався з четвертої сходинки, у фіналі йшов з блискучим результатом протягом перших трьох серій. Однак на четвертій влучність трохи підвела нашого спортсмена: один промах означав, що за золоті нагороди найстарший представник української команди вже не побореться і зіграє в бронзовому фіналі. Саме там 48-річний українець зустрівся із представником команди Незалежних олімпійських атлетів, кувейтцем Абдуллою Альрашіді. Український спортсмен у не зміг розбив двох тарілок, а кувейтець діяв зі снайперською влучністю – 14:16. Таким чином, українець зупиняється за крок до нагороди. До речі, за історію участі українців у Олімпійських іграх жоден прапороносець не здобув медалі. Така собі сумна традиція.

Перемога бадмінтоністки і п’ята сходинка в велотреку

У груповому етапі бадмінтонного турніру (одиночний розряд) українка Марія Улітіна стартувала доволі вдало. Вона здобула впевнену перемогу над господаркою змагань бразилійкою Лоайнне Вісенте – 2:0. Обидва сети наша співвітчизниця завершила з рахунком 21:13. Варто зазначити, що завдяки цій перемозі українська спортсменка має гарні шанси на вихід до наступного раунду змагань. У наступному ж турі групового етапу вона поміряється силами із п’ятою ракеткою світу, представницею Індії Саїною Невал. Саме в цій зустрічі буде вирішуватися, хто вийде із групи.

У кейріні Любов Басова змогла пробитися до фіналу лише з другої спроби. У кваліфікації вона посіла сьоме місце, що дало їй змогу взяти участь у втішному заїзді, завдяки перемозі у якому вона і потрапила у шістку кращих. На жаль, у фіналі наша спортсменка не змогла на останньому колі вийти на зручну позицію, тому зайняла лише п’яту сходинку. Варто зазначити, що ідентичний результат Любов Басова показала цього року на Чемпіонаті світу в Лондоні.

Стрибки у воду: українка кваліфікувалася до фіналу

Одна українська представниця в стрибках у воду побореться за призи Олімпіади у Ріо. Аліна Федорова показала восьмий результат у кваліфікації і з 312 балами пробилася до вирішальної стадії змагань. Дебютантка Олімпіади Анастасія Недобіга не змогла пробитися до наступної стадії, посівши 18-е місце.

Стрільці знову хиблять у кваліфікації, а важкоатлети програють у фіналі

Черговий стрілецький день – і знову невтішні новини для українських уболівальників. Павло Коростильов та Роман Бондарук у стрільбі зі швидкострільного пістолета (дистанція 25 метрів) не змогли пробитися у фінал олімпійського турніру.

Важкоатлети Дмитро Чумак та Володимир Гоза, котрі виступають у ваговій категорії до 94 кг, змогли потрапити до фіналу, але посіли 6-у і 9-у сходинку відповідно. Дмитру не вистачило до бронзового місця лише 5 кілограмів.

Другий легкоатлетичний день для українців без змін

Другий день поспіль українські атлети не можуть порадувати своїх уболівальників хорошими результатами. Так, Ольга Саладуха та Руслана Цихоцька не кваліфікувалися у потрійному стрибку. Ольга стала 18-ою з результатом 13,97, а Руслана 26-ою – 13,63 м.

Марія Шаталова на дистанції 3000 метрів з перешкодами не пробилася до фіналу, ставши лише 16-ою. На чотирьохсотметрівці лише Ольга Земляк пробилася до півфіналу (11 сходинка 51,40 с), а Ольга Бібік та Юлія Олішевська залишилися за бортом змагань – лише 29 і 34 позиції. Жодна з українок не вийшла до фіналу на 100-метровій дистанції. Наталія Погребняк та Олеся Повх фінішували на сусідніх 20 та 21-ій позиціях.

Семиборки Анна Касьянва та Аліна Федорова завершили змагання на 25 і 28-ій сходинках. У Анни в активі 5051 очко, у Аліни 5038.

Незважаючи на те що в активі нашої команди додалася ще одна медаль другого ґатунку, Україна опускається на 45 сходинку в загальному медальному заліку.