Підсумки сьомого дня Олімпіади-2016: Україна опустилася у загальному заліку

Кілька годин тому завершився черговий день змагань на Олімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро. На жаль, як і минулого дня, наша команда залишилася без омріяних нагород. Ті, на кого покладалися великі сподівання, їх просто не виправдали, а ті, що були не фаворитами змагань, зупинилися недалеко від призових місць. Тому пропонуємо вашій увазі короткий огляд сьомого дня змагань у Ріо.

Історичний вихід української боксерки

Напевно, одним із найприємніших і найнеочікуваніших результатів є дебютний виступ української спортсменки у такому далеко не жіночому виді спорту, як бокс. Представниця України Тетяна Коб стала першою українкою, яка пробилася на Олімпійські ігри, і вже створила сенсацію. У ваговій категорії до 51 кг наша співвітчизниця перемогла чемпіонку світу 2014 року, спортсменку з Болгарії Станіміру Петрову – 2:1. У чвертьфіналі Тетяна зустрінеться з олімпійською чемпіонкою Лондона-2012 Ніколою Адамс із Великої Британії.

Плавання

Одним з найочікуваніших змагань сьомого дня було плавання. Звісно, нашим спортсменам ще далеко до досягнень Майкла Фелпса, проте інколи вони справді можуть дивувати. Андрій Говоров, який у кваліфікації на 50 метрів вільним стилем встановив національний рекорд, у фіналі не зміг вибороти медалі, фінішувавши п’ятим із результатом 21.74 секунди. Наш спортсмен програв 25 сотих секунди третій сходинці і 34 сотих першому місцю.

Українська плавчиня Дарина Степанюк не змогла потрапити до півфіналу олімпійських змагань з плавання на дистанції 50 метрів вільним стилем. У своєму запливі вона прийшла до фінішу останньою з часом у 25.67 секунди, а в підсумку зайняла 42-е місце. Чоловіки у кваліфікаційному запливі вільним стилем на 1500 метрів не змогли кваліфікуватися до фіналу. Михайло Романчук та Сергій Фролов посіли 15 і 17 місце відповідно.

Стрибки у воду

Українські спортсменки Олена Федорова та Анастасія Недобіга вийшли в півфінал змагань зі стрибків у воду з триметрового трампліна. Федорова стала 10-ю, отримавши 318,1 очок, Недобіга – на 12-ому місці з 309,5 очок.

Стрільба

Успішно стартував на Олімпійських іграх прапороносець збірної України, олімпійський чемпіон Сіднея-2000, 48-річний Микола Мільчев. У змаганнях зі стендової стрільби він посів 4-е місце і вийшов у півфінал, вибивши 74 із 75 мішеней.

Павло Коростильов вийшов у фінал змагань з кульової стрільби у дисципліні швидкісний пістолет (з 25 метрів). У кваліфікації він набрав 293 очки і посів третє місце, поступившись трьома очками лідеру змагань Крістіану Райцу з Німеччини. Ще один представник України у цьому виді програми Роман Бондарук набрав 286 очок, посів 18-е місце і не зміг пробитися до наступного етапу.

На жаль, у змаганнях зі стрільби з гвинтівки на 50 метрів з положення лежачи серед чоловіків Сергій Куліш та Олег Царьков не змогли подолати кваліфікацію. Царьков фінішував 12-им, вибивши 623.1 очка, а срібний призер Ріо-2016 Куліш опинився аж на 32-ому місці. Його результат - 620.5.

Важка атлетика

Важкоатлетка Ірина Деха у ваговій категорії до 75 кг завершила змагання, посівши 5-е місце. У ривку Ірина змогла взяти 114 кг, а в поштовху 133 кг. Сумарно – 247 кг. У своїх третіх спробах наша спортсменка збільшувала вагу до 116 кг у ривку і 141 кг у поштовху, але в обох випадках підняти штангу їй не вдалося. Перше місце завоювала рекордсменка з Північної Кореї – Лім Джон Сім (274 кг), срібло дісталося Дар’ї Наумовій із Білорусі (258 кг), а бронзу отримала іспанка Лідія Валентин Перес (257 кг).

На 5-ій сходинці завершив змагання і важкоатлет у ваговій категорії до 85 кг Олександр Пелешенко. Його сумарний результат склав 385 (175+210) кілограмів. Першу сходинку посів К'януш Ростамі з Ірану, який встановив світовий та олімпійський рекорд – 396 кг, другий – китаєць Тао Тянь - 395 кг, на третій сходинці розташувався румун Габріель Сінкраян – 390 кг.

Дзюдо

Останні українські дзюдоїсти вибули з боротьби за медалі. Світлана Ярьомка (вагова категорія понад 78 кг) не змогла вийти до чвертьфіналу олімпійських змагань. В 1/8 фіналу вона поступилася представниці Нідерландів Тессі Савелкоулс, яка здобула дострокову перемогу на початку четвертої хвилини.

Українець Яків Хаммо теж не зміг вийти у чвертьфінал змагань з дзюдо для спортсменів вагою понад 100 кг. В 1/16 фіналу Яків швидко впорався з представником Буркіна-Фасо Рашидом Сідібе, але вже в 1/8 фіналу українець поступився Юрію Краковецькому з Киргизстану.

Легка атлетика

Перший день змагань у легкій атлетиці поки став безуспішним для нашої національної збірної. Семиборки Ганна Касьянова та Аліна Федорова після чотирьох дисциплін (стометрівка, стрибки у висоту, штовхання ядра, двохсотметрівка) йдуть на невисоких позиціях. У жіночому штовханні ядра не кваліфікувалися Ольга Голодна та Галина Облещук, посівши відповідно 27 і 34 сходинку. У чоловічій спортивній ходьбі на 20 км у фіналі Руслан Дмитренко посів 16 сходинку, Ігор Главан – 35, Назар Коваленко – 40.

У жіночому метанні молота не кваліфікувалася жодна українка: Ірина Новожилова опинилася на 12 сходинці (кваліфікація А), Ірина Климець та Наталія Золотухіна опинилися на сусідніх 14 та 15-ій позиціях (кваліфікація В). Віталій Бутрим у першому раунді не кваліфікувався у бігові на 400 метрів, а Наталія Погребняк, Олеся Повх та Христина Стуй не пробилися до фіналу змагань у стометрівці. Дискоболи Микита Нестеренко та Олексій Семенов також не кваліфікувалися.

Стрибки на батуті

У стрибках на батуті українка Наталія Москвіна завершила змагання лише 16-ою з результатом 63,330 балів. Через помилку у виконанні другого елемента українка отримала найнижчий бал серед усіх спортсменок.