Підсумки шостого дня Олімпіади-2016: день втрачених надій

Напевне, з нетерпінням чекали вболівальники на шостий ігровий день Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. І причини на таке очікування були більш ніж вагомі: за медалі повинні були поборотися у командних змаганнях фехтувальниці, тенісна надія України Еліна Світоліна, чоловічі та жіночі парні четвірки веслувальників, дзюдоїсти та боксери. Проте всі ці сподівання вчергове лопнули, як мильна бульбашка. Тож пропонуємо вашій увазі короткий огляд шостого дня.

Академічне веслування

У фіналі змагань з академічного веслування, який був перенесений на 11 серпня, українська жіноча четвірка у складі Дарини Верхогляд, Євгенії Німченко, Анастасії Коженкової та Олени Буряк фінішувала четвертою, поступившись польським спортсменкам 5.23 секунди. Золоті нагороди виборола команда Німеччини, а срібні – четвірка з Нідерландів.
У чоловічому запливі екіпаж з України, представлений Дмитром Міхаєм, Артемом Морозовим, Олександром Надтокою та Іваном Довгодьком, посів шосте місце з результатом 6:16.30.

Теніс

Поєдинок Еліни Свтоліної мав проходити 10 серпня, проте через погоду змагання змістили на день пізніше. Першій ракетці України після перемоги над Сереною Вільямс потрібно було протистояти не менш сильній Петрі Квітовій. Суперниці вже зустрічалися на інших турнірах, проте перемогу Еліна святкувала лише одного разу. На жаль, наша молода спортсменка не змогла змінити сумну статистику очних протистоянь та створити чергову сенсацію і пробитися до півфіналу. Чешка впевнено переграла нашу співвітчизницю у двох сетах – 6:2 та 6:0. Незважаючи на це, дебют Еліни Світоліної на Олімпіаді можна вважати дуже успішним, адже спортсменка дійшла до чвертьфіналу, чим порадувала всіх уболівальників. Молодець, Еліна! Серйозні досягнення вже не за горами!

Бокс

Микола Буценко (вагова категорія до 56 кг), призер чемпіонатів світу та Європи, на якого покладалася надія щодо боротьби за медаль, у стартовому поєдинку зазнав поразки від представника Марокко Мохамеда Хамута, що не дозволило українцю продовжити подальші змагання. Інший наш боксер – Володимир Матвійчук (вагова категорія до 64 кг) програв свій перший бій азербайджанцеві кубинського походження Лоренцо Коллазо Сотомайору. Як не прикро, але чоловіча збірна з боксу в повному складі залишає Олімпіаду.

Дзюдо

Насиченим видався день у дзюдоїста Артема Блошенка (вага до 100 кг). У стартовому поєдинку він здобув перемогу на представником Узбекистану Соїбом Курбоновим. Потім в 1/16 фіналу поборов Шаха Хусейна Шаха з Пакистану, після чого упевнено здолав представника Південної Кореї Чо Гухама. У чвертьфіналі Блошенкові довелося змагатися з німцем Карлом-Річардом Фраєм. Однак уже в 1/2 фіналу наш дзюдоїст поступився Ельмару Гасимову з Азербайджану. Найприкрішим для українця видався поєдинок за бронзу. У матчі за третє місце Артем зустрівся з чинним чемпіоном світу – японцем Рюносуке Хага і зазнав поразки. Золоту медаль олімпійського турніру дзюдоїстів у категорії до 100 кг завоював Лукаш Крпалек із Чехії, який подолав Ельмара Гасимова. Артем Блошенко, на жаль, лише п’ятий.

Українська дзюдоїстка Вікторія Туркс (вагова категорія до 78 кг) вибула з олімпійських змагань на стадії 1/8 фіналу, програвши словенській спортсменці Анамарії Веленшек.

Плавання

Не менш захоплюючим цієї ночі було плавання. Українець Андрій Говоров у півфінальному запливі на 50 метрів вільним стилем встановив новий рекорд України. Його результат склав 21,46 секунди. Слід зазначити, що національний рекорд спортсмен оновив удруге за день: перше його досягнення складало 21,49 секунди. Тож уболіватимемо за Андрія в фіналі!

Не зміг кваліфікуватися у півфінал Любомир Лемешко, який став 23-ім на дистанції 100 метрів батерфляєм. На жаль, зупинилася за крок від фіналу у плаванні на 200 метрів на спині Дарина Зевіна з результатом 2:09.07, що стало на секунду гірше за її заплив у кваліфікації. Тож у загальному заліку вона опинилася на дев’ятій сходинці.

Стрільба з гвинтівки

Наталія Кальниш знову показала невиразний результат – лише 21-а сходинка (577 очок із 600 можливих) у стрільбі з малокаліберної гвинтівки на 50 метрів з трьох положень. Як наслідок – спортсменка не змогла вийти у фінальну вісімку і завершила змагання.

Фехтування

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах у складі Олени Кривицької, Яни Шемякіної, Ксенії Пантелєєвої, Анфіси Почкалової була чи не найбільшим очікуванням ігрового дня. Українки впевнено подолали суперниць зі збірної Бразилії 45:32, вийшовши в 1/4 фіналу. Однак уже на чвертьфінальній стадії наша команда припинила боротьбу за медалі у Ріо-де-Жанейро, поступившись збірній Китаю – 34:43.