Підсумки п’ятого дня Олімпіади-2016: срібло Верняєва та примхи погоди

Цієї ночі у бразильському Ріо-де-Жанейро завершився п’ятий змагальний день на Олімпійських іграх 2016 року. Переважну більшість змагань, які відбуваються під відкритим небом, організаторам довелося переносити через погоду, але ті види спорту, які проходять у закритих приміщеннях, пройшли більш ніж вдало. Подробиці спортивного дня ми пропонуємо у коротенькому огляді.

Срібна медаль, яка мала бути золотою

Прокручуючи в пам’яті п’ять змагальних днів, важко пригадати ті види спорту, у яких було до болю прикро за втрачені шанси. Звісно, складно розуміти кожні втрати на Олімпійському шляху, але вони скоріше бувають закономірними, ніж несподіваними. Цього ж дня у змаганнях зі спортивної гімнастики в абсолютній першості серед чоловіків, де виступав і український спортсмен Олег Верняєв, сталося найдраматичніше видовище для нашої країни. Олег вдало виступав у особистому багатоборстві, і вже після трьох виконаних вправ (вільні вправи, кільця і кінь) наш спортсмен захопив лідерство – 45.866 очок. Перед виконанням двох своїх коронних вправ Верняєв мав перевагу над олімпійським чемпіоном Кохеєм Утімурою на майже півбала. Вдалий результат показав наш співвітчизник і на опорному стрибку та паралельних брусах, завдяки чому перевага над Утімурою зросла до 0.901 бала. На останньому снаряді Олегові вдалося виступити не так вдало, як його суперникові. До того ж судді поставили нашому спортсменові рівно на бал менше за японського гімнаста, що стало повним шоком і розчаруванням для прихильників спортивної гімнастики. Тож представник Японії вийшов на першу сходинку, а Олег Верняєв завершив змагання другим і здобув у актив нашої збірної другу срібну нагороду. Молодець, Олеже!

Перенесені змагання

П’ятий день в Ріо став не дуже привітним для спортсменів, які змагаються на відкритих майданчиках. Злива із поривчастим вітром внесла корективи у календар змагань. Одразу декілька видів спорту, в котрих українські спортсмени могли поборотися за медалі, перенесли на наступний день. Це і академічне веслування на парних четвірках у чоловіків (Іван Довгодько, Дмитро Міхай, Артем Морозов, Олександр Надтока) та жінок (Дарина Верхогляд, Олена Буряк, Анастасія Коженкова, Євгенія Німченко), де мали розіграти два комплекти нагород, і тенісний турнір, на якому наша Еліна Світоліна в чвертьфіналі повинна була протистояти Петрі Квітовій.

Інші результати

У змаганнях із фехтування в індивідуальній першості наші спортсмени зупинилися на стадії 1/16 фіналу. У фехтуванні на рапірах Ольга Лелейко поступилася француженці Астрід Гюйяр 9:15. А у чоловічій шаблі Андрій Ягодка програв представникові Ірану Мойтаба Абедіні з аналогічним рахунком 9:15.

У стрільбі з лука на жіночій індивідуальній першості українка Анастасія Павлова вибула після другого раунду змагань. Спочатку в 1/32 фіналу наша спортсменка переграла представницю Казахстану Луізу Сайдієву з рахунком 6:0, а вже на наступній стадії змагань поступилася представниці Китайського Тайбею Тан Я-Тінг із сухим рахунком 6:0.

Знову не щастить українцям у кульовій стрільбі. Олег Омельчук, який представляв нашу країну в стрільбі з пістолета на дистанції 50 метрів, не зміг подолати кваліфікаційну стадію – двадцять перша сходинка і 550 очок.

У попередньому раунді змагань з дзюдо серед чоловіків у ваговій категорії до 90 кілограмів українець Кеджау Набалі поступився призерові Олімпійських ігор у Лондоні кубинцю Гонсалесу Аслею. Таким чином, наш спортсмен покинув змагання вже після першої сутички.

Примарними були шанси на нагороди у таких видах змагань, як велоспорт та вітрильний спорт. Велосипедистка Ганна Соловей у гонці із роздільним стартом фінішувала двадцятою з майже чотирма хвилинами відставання від лідерки. Трохи вдаліше фінішував Андрій Грівко, який перетнув фінішну смугу вісімнадцятим. У вітрильному спорті Павло Мацуєв та Борис Швець у класі 470 (швертбот) посіли в першому запливі 16-у, а в другому – 13-у сходинки.

Як наслідок п’ятого ігрового дня – ще одна срібна медаль у доробку наших спортсменів,яка підняла Україну в загальному медальному заліку на одну сходинку.