Підсумки п’ятнадцятого дня Олімпіади-2016: медальна злива

Цієї ночі закінчився 15-ий день Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Змагання вийшли на фінішну пряму, і спортсменам залишилося розіграти останні комплекти нагород. Передостанній день Олімпіади став одним із найвдаліших для нашої команди: українські спортсмени поклали у скарбничку відразу три медалі. Детальніше про успіхи та невдачі наших співвітчизників далі в огляді.

Срібна несподіванка

Напевно, одним із найнеочікуваніших став виступ українського спортсмена Павла Тимощенка, який змагався у сучасному п’ятиборстві. Наш співвітчизник ішов п’ятим після фехтування. Високий результат у плаванні дозволив українцю наблизитися до лідерських показників. Перед конкуром Тимощенко йшов дев’ятим із відставання 8 очок від лідера. У конкурі наш спортсмен показав чудовий швидкісний результат (дистанцію з перепонами він пройшов за 65,43 секунди), але дуже неохайний, адже на своєму шляху він збив перепони, отримавши 14 штрафних балів. Завдяки похибкам найближчих суперників Павло Тимощенко піднявся на восьму сходинку. Проте перед комбайном (біг+стрільба) здавалося, що за нагороди буде вже складно поборотися. Але як тільки п’ятиборець вийшов на фінальну дисципліну, він почав відігравати згаяне. Перші два вогневих рубежі Павло подолав без хибних пострілів, наступні два – пройшов із одним промахом на кожному. У кінцевому результаті Павло Тимощенко завершив змагання другим лише із 7-ма балами відставання від лідера, росіянина Олександра Лєсуна. Дуже приємне і неочікуване срібло і дуже хороший привід для любителів «якби» порахувати, де можна було спортсмену набрати сім очків, щоб здобути золото. Ми вітаємо Павла із нагородою і бажаємо подальших успіхів.

Інший представник нашої країни Андрій Федечко завершив змагання на 26-ій позиції з 1390 балами.

Слід зазначити, що для України у цьому виді дисципліни нагорода Павла Тимощенка стала другою в історії. Вперше «бронзу» у п’ятиборстві здобула Вікторія Терещук на пекінській Олімпіаді.

Дві бронзи в актив

Українська гімнастка Ганна Різатдінова на других у своєму житті Олімпійських іграх змогла вибороти бронзову медаль в індивідуальному багатоборстві. Українка отримала невисокий бал у вправах із обручем – 18.200, що стало лише четвертим результатом. однак вона відквитала втрачене у вправах з м’ячем та булавами, отримавши по 18.450 балів за кожен вид дисципліни. За вправу зі стрічкою Ганна отримала 18.483 бали і посіла третю сходинку. Випередили нашу співвітчизницю дві росіянки – Маргарита Мамун та Яна Кудрявцева.

Ще одна бронзу до свого активу записали українські веслувальники. Каноїсти Дмитро Янчук і Тарас Міщук виступали у запливові на каное-двійці (дистанція 1000 метрів). У боротьбі за вищі місця українці програли німецькому тандему у складі Себастьяна Бренделя і Яна Вандрея, який став першим із часом 3.43.912, а також господарям змагань бразилійцям Ісакіясу Кейросу та Ерлону Сілві. Боротьба ж за третю сходинку відбулася між українським і угорським тандемом. У цьому протистоянні переможцями вийшли наші хлопці, які на кілька десятих секунди були швидшими за своїх суперників. Ми вітаємо наших медалістів з успішними виступами і бажаємо подальших успіхів у змаганнях!

На жаль, не змогли повторити досягнення хлопців дівчата на байдарках-четвірках. Анастасія Тодорова, Марія Повх, Світлана Ахадова та Інна Грищун завершили змагання за крок від п’єдесталу. Українки програли три десятих секунди білоруському екіпажу.

Легка атлетика: два кроки до нагород

Українські легкоатлети цього дня майже синхронно зупинилися у змаганнях на 5-ій сходинці.

У метанні списа Дмитро Косинський із особистим рекордом 83,95 м завершив змагання на 5-ій позиції.

Українські естафетниці Аліна Логвиненко, Ольга Бібік, Тетяна Мельник і Ольга Земляк на дистанції 4 по 400 метрів теж зупинилися на 5-ій позиції. На заключному етапі Ольга Земляк відіграла кілька позицій і ледь не втрутилася у боротьбу за медалі. Але обійти канадійок та британку було вкрай важко, тому цю боротьбу українка завершила на 5-ій сходинці. Золото здобули представниці Сполучених Штатів Америки, срібло на рахунку представниць Ямайки, бронза у скарбничці Британії. Слід зазначити, що американки та ямайчанки продемонстрували свій найкращий результат сезону.

У фіналі стрибків у висоту замкнула десятку кращих наша Ірина Геращенко. Їй підкорилася висота 1,93 метри. На п’єдесталі пошани розташувалися іспанка Рут Бейтіа, болгарка Мірела Демірева та хорватка Бланка Влашич. Усі спортсменки підкорили висоту 1,97 метри.

Маунтбайк: українка в десятці кращих

Відбулися змагання із маунтбайку. Одразу дві представниці України у цьому виді спорту позмагалися за призи. Найвищий результат продемонструвала Яна Беломоїна, котра фінішувала дев’ятою. Ірина Попова пройшла дистанцію із 22-им результатом.

Вільна боротьба: знову без наших

У змаганнях із вільної боротьби у ваговій категорії до 125 кг знову обійшлося без українських спортсменів. Єдиний представник України Ален Засєєв завершив змагання на стадії 1/8 фіналу. У попередньому раунді двобій Алена з росіянином Білялом Маховим завершився нічиєю 2:2 і судді віддали перемогу на користь українця. В 1/8 фіналу наш спортсмен не зміг перебороти грузина Гено Петріашвілі, внаслідок чого і вибув зі змагань. Результат сутички – 6:11.

28-ий результат у тріатлоні

Попередній день змагань був не дуже вдалим для українського тріатлоніста Івана Іванова, який посів 49-у сходинку. Трохи краще виступила представниця України Юлія Єлістратова, яка показала 28-ий результат, відставши більш ніж на 5 хвилин від лідера. Перемогу святкувала представниця США Гвен Йоргенсен.

У медальному заліку наша збірна має у власному активі 11 медалей і посідає 28-у позицію.