Підсумки одинадцятого дня Олімпіади-2016: одразу дві медалі

Учорашній день став переломним у виступах нашої збірної, адже нарешті в графі «золоті медалі» замайоріла така омріяна одиничка. Золото в доробок збірної України приніс спортивний гімнаст Олег Верняєв. Окрім нього, поповнити список медалей могли наші представниці у синхронному плаванні, проте українки зупинилися за крок від п’єдесталу. Про ці та інші події насиченої спортивної доби пропонуємо вашій увазі у короткому огляді.

Омріяне золото приніс Верняєв

Всі одинадцять днів ми з нетерпінням чекали цього моменту, покладаючи великі сподівання на наших лідерів. І ось нарешті гімнаст Олег Верняєв, який вже поклав у скарбничку збірної срібну медаль, здобув і нагороду вищого ґатунку. На поперечних брусах нашому спортсменові не було рівних. Він блискуче провів свою вправу, припустившись лише несуттєвої помилки. Один із головних суперників Олега у змаганнях на брусах китаєць Ю Хао припустився фатальної помилки під час зіскоку – він просто завалився на спину. Навіть до оголошення оцінок було зрозуміло, що представник піднебесної уже не побореться за медалі. Тож місце на п’єдесталі зайняли наш Олег Верняєв із 16,041 балів, другим став американець Данелл Лейва із оцінкою 15,900. Замкнув трійку призерів росіянин Давид Белявський із оцінкою 15,783. Браво, Олеже! Дякуємо за втілену мрію.

У програмі вечора Верняєв ще взяв участь у змаганнях на поперечині, але втрутитися у боротьбу за медалі в далеко не найулюбленішій дисципліні нашому співвітчизнику не вдалося. Олег припустився помилки під час приземлення і одразу виключився із боротьби за нагороди, посівши восьму сходинку із 16,366 балами.

Перша медаль у легкій атлетиці

Очікувану медаль цього дня вдалося здобути і українському легкоатлету, що спеціалізується в стрибках у висоту. Богдан Бондаренко ще напередодні змагань вважався фаворитом і одним із головних претендентів на золото Ріо. Він вдало здолав кваліфікацію, посівши друге місце. На жаль, повторити результат кваліфікації не вдалося. Як виявилося, за кілька днів до старту Богдан прихворів, тому ледь не всі зусилля були кинуті на боротьбу з недугою. Спортсмен стартував з висоти 2,25 м, яку взяв з першої спроби. Висота 2,33 м підкорилася також із першої спроби. Висоту 2,36 наш легкоатлет пропустив. А його суперники у боротьбі за медалі Дерек Друен із Канади та Мутаз Есса Баршим із Катару 2,36 м взяли з першої спроби. Наступний бар’єр Богдана був на висоті 2,38 м. Катарець тричі збив планку і залишився без золотої медалі. Канадієць підкорив цю планку з першої спроби. Щодо нашого спортсмена, то перші дві спроби були невдалими, а на останньому стрибку спортсмен пішов ва-банк: заявив висоту 2,40 м. На жаль, цей ризик виявився невиправданим – висота не підкорилася. Богдан Бондаренко, попри хворобу, здобуває бронзову медаль, з якою ми його і вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

Інші легкоатлети показали наступні результати. Пробитися до фіналу в стрибках у довжину змогла Марина Бех. Молода українка продемонструвала результат 6,49 м, потім 6,47 м. Третя спроба стала вирішальною і найбільш вагомою для кваліфікації – 6,55 м. Марина кваліфікується з 10-ї позиції, відставши від лідерки на 30 см.

У бігові на 100 метрів із перешкодами не змогли пройти кваліфікацію одразу три українські спортсменки. Ганна Плотіцина та Оксана Шкурат прийшли передостанніми у своїх забігах, Олена Яновська взагалі останньою.

Сергій Смелик та Ігор Бодров теж не здолали кваліфікаційної стадії на дистанції 200 метрів: Смелик у своєму забігові став четвертим, а Бодров сьомим.

Ганна Тітімець, Олена Колесниченко та Вікторія Ткачук не змогли пробитися до фіналу на дистанції 4 по 400 метрів з бар’єрами. Найближчою до фіналу виявилася Ганна, яка мала великі шанси потрапити до наступного раунду за часом забігу. Проте вона стала лише дев’ятою. Інші українки були далекими від вісімки кращих.

Наталя Погребняк не потрапила до фіналу у забігові на 200 метрів. Її результат став 5-им.

Метальниці спису так і не пробилися до наступного раунду. Катерина Дерун і Ганна Гацько-Федусова показали лише 17-ий і 19-ий результати.

Дежавю у веслуванні

Ще свіжі у пам’яті вболівальників виступи українських парних четвірок у перші дні змагань, коли чоловіча та жіноча команди пробилися до фіналу, але там їм не вистачило дещиці, щоб втрутитися в медальну боротьбу. Так і Павло Алтухов, який виступає у веслуванні на каное класу С-1 (дистанція 1000 м), залишився у менше ніж секунді від бронзових нагород і посів 5-у сходинку. Перемогу святкував німець Себастьян Брендель, другим став господар Олімпіади Ісакьяс Кейрош, бронза у Сергія Тарновського із Молдови.

Жіночий тандем веслувальниць на байдарках залишився теж за крок від третього місця. Анастасія Тодорова та Інна Грищун прийшли до фінішу четвертими з результатом 1.45.868, поступившись веслувальницям із Польщі (1.45.207). Перемогу святкували угорки, другими стали німкені.

Знову судді?

Напередодні фінальної частини змагань у парному синхронному плаванні Лоліта Ананасова та Ганна Волошина йшли на третій сходинці, знаходячись за крок від нагород, які потрібно було вигризти у японок. За складністю виконання очевидно слабшим виглядав номер японських спортсменок. Наші дівчата впевнено вийшли до басейну і провели захоплюючу виставу, виконавши протягом трьох хвилин ряд складних елементів. Проте суддів вони не вразили. Як наслідок – японки посіли третю позицію, а українки лише четверте місце. Чергова «дерев’яна» медаль, яка вкрай засмутила наших дівчаток. Проте вже днями в командних змаганнях українська збірна зможе позмагатися за нагороди. Перемогу ж очікувано отримали росіянки, а срібними призерами стали представниці Китаю.

Тетяна Коб поступається олімпійській чемпіонці і залишає змагання

У жіночому боксі єдина українська спортсменка Тетяна Коб, яка історично вийшла до чвертьфіналу, не змогла переграти чемпіонку Лондона-2012, британку Ніколу Адамс. Тетяна як справжня левиця вигризала кожен раунд, але за рішенням суддів у жодному з них не стала переможницею. Хоча щонайменше в останніх двох раундах була помітна очевидна перевага нашої спортсменки. Проте із суддями на цих змаганнях, як ми вже переконалися, не посперечаєшся.

Ілля Кваша у фіналі лише шостий

Українець Ілля Кваша не зміг втрутитися в боротьбу за медалі у стрибках з триметрового трампліна, хоча були сподівання, що Ілля додасть ще одну нагороду у скарбничку збірної. Але цього не сталося, наш спортсмен лише шостий.

Отже, 11-ий день приніс команді України одразу дві нагороди. Золото Олега Верняєва та бронза Богдана Бондаренка підняли нашу збірну в медальному заліку на 33-ю сходинку.