Підсумки десятого дня Олімпіади-2016: «Буде і на нашій вулиці свято»

У Ріо-де-Жанейро завершився десятий змагальний день на Олімпійських іграх 2016. На щастя, цього дня нашій країні вдалося поповнити скарбничку ще однією нагородою: срібло у власний актив записав представник України у змаганнях з греко-римської боротьби Жан Беленюк. Окрім медалі, представники України в інших видах спорту змогли здобути путівки до фіналу змагань. Отже, про ці та інші досягнення наших спортсменів ми пропонуємо вашій увазі у коротенькому огляді змагань.

Срібло, яке мало бути золотом

Одним із головних фаворитів десятого дня від України був борець у греко-римському стилі (вагова категорія до 85 кг) Жан Беленюк. Чемпіон Європи та світу впевнено розпочав змагальний день, спочатку в 1/8 фіналу здолавши єгиптянина Ахмеда Мохамеда Ібрагіма Саада з рахунком 9:0. В 1/4 фіналу Жан здолав болгарина Ніколая Байракова із рахунком 10:1. А в півфіналі наш спортсмен здолав білоруса Джавіда Гамзатова з рахунком 6:0 і вийшов до фіналу. Здавалося, що перше золото вже ось замайоріло на горизонті й українець здолає сумну серію без золотих нагород на цій Олімпіаді. Проте фінал знову був не на нашу користь. У боротьбі за першу сходинку українцю потрібно було протистояти росіянину грузинського походження Давиду Чакветадзе. Вже на першій хвилині поєдинку стало зрозумілим, що нашому спортсмену доведеться протистояти не лише росіянину, а й суддям, які вже до 30-ї секунди поставили в партер нашого хлопця. Перший партер Жан вистояв, не давши супротивнику здобути очко. А згодом вже і сам росіянин мав захищатися із того самого положення. Українець здобув перші два залікові пункти. Акценти гри змінилися вже в другому раунді. Здалося, що судді намагаються чимдуж витягнути росіянина. Спочатку третє попередження Жану за буцімто пасивне ведення бою принесло росіянину перше очко. Потім боротьба в партері, кидок від Давида і покарання за торкання нашим спортсменом ноги суперника збільшили розрив між спортсменами – 2:7. Подальше ведення боротьби було марним, адже під таким тиском вкрай важко продовжувати боротьбу. По очах Жана Беленюка було видно, що він розчарований цією грою, яка завершилася з рахунком 2:9 не на користь нашого спортсмена. На п’єдестал українець підіймався вкрай засмучений сріблом. Міністр молоді і спорту Ігор Жданов на своїй сторінці у Фейсбуці привітав Жана Беленюка, назвавши того справжнім чемпіоном, а також заявив, що у нього вкрали заслужене золото. Сам же спортсмен після змагань на власній сторінці написав, що він щасливий стати володарем олімпійської медалі. Ми від щирого серця вітаємо Жана Беленюка і бажаємо нових звершень!

Інший українець у ваговій категорії до 130 кілограм Олександр Чернецький протримався в турнірі недовго. Спочатку Олександр впевнено переграв єгиптянина Мохамеда Абделатіфа - 9:0. Та вже у 1/8 фіналу наш спортсмен поступився представнику Грузії Якобу Каджая з рахунком 1:2.

Веслування: українці у фінальних запливах

Першим спортсменом із України, який пробився до фіналу у веслуванні на каное класу С-1 на дистанції 1000 метрів, став Павло Алтухов. Спочатку в третьому кваліфікаційному запливі він посів четверту сходинку, яка гарантувала вихід до півфіналу. Здалося, що кваліфікацію наш спортсмен проходив у «заощаджуючому» режимі з метою приберегти сили на півфінал. У півфінальному запливі №1 Павло фінішував з другим результатом, який гарантував йому вихід до фіналу, який відбудеться вже сьогодні.

На байдарках двійках наші дівчата Анастасія Тодорова та Інна Грищун вийшли одразу до фіналу «А». Український тандем лише на дві секунди поступилися двійці із Білорусі, проте це не завадило здобути пряму путівку до фінального запливу.

Спортивна гімнастика: українці без нагород

Українець Ігор Радівілов зміг пробитися до фіналу індивідуальних змагань на кільцях. У фіналі Ігор провів доволі непогані трюки, проте вони були оцінені лише в 15,466 балів. Українець розмістився на 5-ій сходинці. Золото опинилося в руках грека Елефтеріоса Петруніаса, який здобув максимальний бал за весь час змагань у Ріо – 16,000 балів. Срібло у господаря змагань – Артура Занетті, броза – у росіянина Дениса Аблязіна.

В опорному стрибку українці не змогли втрутитися в боротьбу за медалі. Ігор Радівілов виконав далеко не найкращі спроби, які були оцінені в 14,933 та 15,033 бали. Коли призери робили ставку на чистоту виконання, наш спортсмен спробував взяти медаль складністю, але, як бачимо, це не допомогло. Радівілов опинився на 8-ій сходинці. Трохи краще виступив срібний призер Ріо Олег Верняєв. Його результат 15,316 очок і п’ята сходинка.

Синхроністки впевнено відквитали позиції, а Ілля Кваша ледь кваліфікувався до півфіналу в стрибках у воду

Представниці України із синхронного плавання Лоліта Ананасова та Ганна Волошина бездоганно відпрацювали технічну програм. Після першого змагального дня п’ята сходинка українок наводила на сумніви, що наші спортсменки поборються за медалі, проте після технічної програми від бронзи наших спортсменок відділяє лише один бал.

Ілля Кваша в першому раунді кваліфікації у стрибках із триметрового трампліна показав лише 15-ий результат, який, однак, дав змогу пройти до наступного раунду змагань. Слід зазначити, що цього дня переважно всі спортсмени, включно із лідерами, робили невиразні стрибки, припускаючись багатьох помилок. Сьогодні ж у півфіналі визначиться 12-ка кращих спортсменів.

Улітіна не змогла пройти до чвертьфіналу

Завершилася казка для української бадмінтоністки Марії Улітіної, яка програла поєдинок в 1/8 фіналу таїландці Порнтіп Буранапраасертсук. 21:14 та 21:16 на користь таїландки – і Марія покидає турнір. Слід зазначити, що це найвище досягнення в історії українського бадмінтону.

Легка атлетика

У метанні диска не кваліфікувалася до фіналу Ольга Семенова. 34-річна українка стала 15-ою. Її результат – 58,98 м, а до місця в кваліфікації їй не вистачило лише двох сантиметрів. Варто зазначити, що вдалий кидок в українки вийшло зробити лише з третьої спроби.

Одразу три українки пройшло до півфінальної стадії змагань у бігу на 400 метрів з бар’єрами. Це Вікторія Ткачук, Анна Тітімець і Олена Колесниченко. Щоправда, їхні результати стали не надто високими: Вікторія та Анна опинилися на 17 та 18 сходинці, а Олена лише на 26-ій сходинці. Цієї ночі спортсменки поборються за місце у вісімці кращих.

Найочікуванішим легкоатлетичним виступом вечора був забіг Ольги Земляк на дистанцію 400 метрів. До цього жодна українка не пробивалася у фінал 400-метрівки, тому вже факт присутності нашої спортсмени був досягненням. Ольга посіла 7-му сходинку із результатом 51,24 с.

Попри чергове срібло в активі нашої команди, Україна опиняється на 50-ій сходинці загального медального заліку.