Підсумки 13-го дня Олімпіади-2016: перелом сумних традицій у веслуванні

Цієї ночі завершився тринадцятий день Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Зазвичай цифра 13 віщує щось невтішне, проте для української команди цей день був ознаменований успіхом. Ще одна золота медаль додалася у скарбничку «синьо-жовтої» збірної. Окрім цього, ще мають шанси поборотися за призи синхроністки та легкоатлетки, котрі вибороли путівку до фіналу. Про це та інше читайте у нашому коротенькому підсумку.

Золотий успіх Юрія Чебана

На цих Олімпійських іграх веслувальників увесь час супроводжували невдачі. Українські веслярі, котрі виходили до фінальної частини змагань, в кінцевому результаті демонстрували результати за крок від п’єдесталу пошани. Тому виступ Юрія Чебана на каное класу С-1 всі очікували з певною пересторогою. Але олімпійський чемпіон Лондона-2012 все ж не підвів, а всі хвилювання українців були зведені нанівець. На своїй коронній двохсотметровій дистанції спортсмен захопив ініціативу, протягом запливу тримався в лідируючій групі, змагаючись із колишнім представником України, а нині Азербайджану Валентином Дем’яненком. На фініші Юрій Чебан, щоб випередити свого колишнього співвітчизника, зробив настільки потужний ривок, що навіть за фінішною межею не втримав рівновагу і впав у воду. Але саме цей ривок посприяв українцю здобути золоту нагороду. Радості спортсмена не було меж, адже він став двократним олімпійським чемпіоном. Окрім цього досягнення, приємним бонусом став той факт, що відтепер олімпійський рекорд на рахункові українця і складає 39:279 секунди. Ми вітаємо Юрія із такою очікуваною медаллю у веслуванні та бажаємо подальших успіхів на спортивних змаганнях!

Українки в забігові 4 по 100 м вийшли до фіналу

Жіноча збірна України у складі Олесі Повх, Наталії Погребняк, Марії Рємєнь та Єлизавети Бризгіної потрапили до фінального забігу в естафеті 4 по 100 метри. У своєму кваліфікаційному забігові українки посіли третю сходинку з результатом 42.49 секунди, що гарантувало їм місце у фіналі. Вище за них були лише фаворити змагань – представниці Ямайки та Великої Британії.

Ірина Геращенко, яка бере участь у змаганнях зі стрибків у висоту, змогла пройти до фіналу змагань, підкоривши висоту 1.94 метра. Саме подолання цієї висоти було кваліфікаційним. Підкорилася планка Ірині лише з останньої третьої спроби. Щодо двох інших представниць України, то Юлія Левченко не зуміла взяти кваліфікаційну висоту: вона стрибнула на 1.92 м, але 1.94 м їй не вдалося підкорити. Для Оксани Окунєвої висота 1.92 м залишилася нездоланною. Фінал змагань з цієї дисципліни відбудеться 21 серпня.

На вісімсотметрівці наші Наталія Прищепа та Наталія Лупу не змогли пробитися до фіналу. Чемпіонка Європи на цій дистанції Наталія Прищепа фінішувала лише 14-ою із результатом 1,59.95, цей результат став на 1,5 секунди гіршим, ніж у переможниці півфінального забігу, представниці Південно-Африканської Республіки Кастер Семені. Наталія Лупу стала 22-ою із результатом 2,02.10.

У десятиборстві єдиний представник України Олексій Касьянов знявся зі змагань. Причиною такого рішення стала травма, яку Олексій отримав під час бігу з перешкодами.

Синхроністки у першому виді дисципліни четверті

Українська команда із синхронного плавання після технічної програми посідає четверту сходинку. Наші дівчата отримали хорошу оцінку – 93.4413 бали, проте в останній момент представниці Японії випередили українок, отримавши від суддів 93.7723 бали. На першій сходинці, як і в парних змаганнях, знаходиться команда Росії – 97.0106 бали, другі – китаянки із результатом 95.6174 бали. Сьогодні у командних змаганнях відбудеться довільна програма.

Сучасне п’ятиборство

Розпочалися поєдинки із сучасного п’ятиборства. Протягом першого змагального дня п’ятиборці змагалися у фехтуванні. Серед жінок нашу команду представляє Анастасія Спас. У першій дисципліні Анастасія не змогла втримати позицію у лідируючій групі: вона виграла 16 і програла 19 фехтувальних поєдинків. Зараз наша співвітчизниця перебуває на 24-ій сходинці з результатом у 196 балів.

У чоловічих змаганнях українець Павло Тимощенко йде на 5-ій сходинці. Чемпіон світу 2015 року здобув перемогу у 21 поєдинку, а програв у 14. Його результат складає 226 очок. Колега по команді Павла – Андрій Федечко посідає 27-у сходинку, здобувши 16 перемог і 19 поразок. У свою скарбничку він отримав 196 очок.

Стрибки у воду: фінал без українок

За межею фіналу залишилися наші стрибунки у воду Юлія Прокопчук та Ганна Красношлик. Після не надто виразного виступу в першому раунді наші співвітчизниці не змогли продемонструвати гарний виступ у стрибках з 10-метрового трампліна. Прокопчук стала 14-ою із результатом 300.65, що дозволло стати українці резервісткою фіналу. Але шансів на потрапляння обмаль, адже лише у випадку зняття зі змагань двох фіналісток наша спортсменка зможе поборотися за нагороди. Ганна Красношлик стала 16-ою із результатом 295.45 балів.

Вільна боротьба: ніхто не поборовся за нагороди

Невдалим можна вважати виступ українок у вільній боротьбі. Жодна з наших співвітчизниць не змогла втрутитися у боротьбу за бронзові нагороди. У ваговій категорії до 53 кг Юлія Хавалджи вже в кваліфікації поступилася Гелен Мароуліс із США – 1:12. Проте їй випала друга нагода пробитися у боротьбу за бронзу через додатковий раунд. Але і там фіаско чекало на нашу спортсменку: українка поступилася китаянці із рахунком 1:3. У ваговій категорії до 63 кг Юлія Ткач пройшла кваліфікацію, здолавши канадійку Даніелу Лаппаж із рахунком 2:0. Але вже в 1/8 фіналу Юлія поступилася китаянці Руі Ксю – 1:3. У ваговій категорії до 75 кг Алла Черкасова не змогла здолати представницю Туреччини Ясемін Адар – 10:12.

Тріатлон: повне фіаско

Єдиним представником України в тріатлоні став Іван Іванов. Вже після плавання відставання Івана від лідера складало 40 секунд. Далі по дистанції цей розрив лише збільшувався. На фініші наш спортсмен показав 49-ий результат із 11 хвилинами відставання від лідера.

Завдяки другій золотій нагороді українська команда зробила ривок у загальному медальному заліку: тепер Україна розташувалася на 23-ій сходинці з двома золотими, чотирма срібними та двома бронзовими нагородами.