Парубій: Необхідно реалізовувати потенціал регіональної співпраці Центральної і Східної Європи

Парубій: Необхідно реалізовувати потенціал регіональної співпраці Центральної і Східної Європи

Необхідно активніше реалізовувати потенціал регіонального співробітництва Центральної та Східної Європи. Про це повідомив голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час конференції "Солідарність і суверенітет: Парламентська зустріч держав Центральної-Східної Європи", що проходила у Варшаві, передає прес-служба парламенту.

У конференції взяли участь делегації національних парламентів 11 держав та їхні голови. Основним лейтмотивом конференції було бажання змінювати Європейський Союз відповідно до вимог часу, посилення безпеки на континенті та формування рівноправного співробітництва за принципом солідарності, що допоможе реалізовувати спільні інтереси.

Виступаючи перед присутніми, А.Парубій наголосив, що “для України Європейський Союз не просто політична дискусія”.

Він зазначив, що у глобальному світі і виклики стоять глобальні, одним з яких є агресія Російської Федерації.

“У мене немає сумнівів, що ця агресія має більш глобальний характер — Україна для Росії важлива, але це не остання ціль, яка стоїть перед Путіним”, — сказав він і додав, що країни Балтії дуже добре відчувають цю небезпеку.

Голова парламенту переконаний, що небезпека полягає не лише у мілітарних викликах, — “політика, яку проводить нинішня Росія, має дуже багато вимірів: економічний, енергетичний, інформаційний, який особливо важливий”. У всіх цих вимірах потрібно давати адекватну відповідь, і давати її спільно всім Європейським Союзом, вважає А.Парубій. Водночас, на його думку, найбільш адекватну відповідь агресії можна дати завдяки регіональному співробітництву.

“Україна була і залишається прихильником європейської інтеграції, заплатила за неї високу ціну. Україна відчуває важливість регіонального співробітництва. Регіон Центральної-Східної Європи має величезний невикористаний потенціал і у питаннях енергетики, і у питаннях економіки, і у питаннях транзиту”, — сказав він.

Цей потенціал, за словами голови парламенту, необхідно реалізовувати, щоб “зробити добробут наших громадян вищим і безпеку наших громадян надійнішою”.

Він підкреслив, що Україна цілком підтримує ініціативу, з якою вийшла Польща, і буде жваво відгукуватися на подібні пропозиції та приділяти більшу увагу регіональному співробітництву.

Время публикации: 31.08.2016 16:06
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.