ОПОРА відзвітувала про вибори на 151-ому окрузі

ОПОРА відзвітувала про вибори на 151-ому окрузі

Сьогодні, 19 липня, Громадська мережа ОПОРАу Полтаві провела прес-конференцію, де підбила підсумки проміжних виборів до Верховної Ради України, які відбулися 17 липня на 151-ому окрузі.За даними представників організації, у день голосування не було виявлено суттєвих порушень законодавства, які б могли вплинути на результати виборів. Але під час волевиявлення громадян все ж незначні порушення були зафіксовані спостерігачами від ОПОРИ.

У день голосування всі виборчі дільниці відкрилися вчасно. Деякі дільничні виборчі комісії зіткнулися з проблемою відсутності транспорту для виїзного волевиявлення та недостатньою кількістю скриньок для голосування.Явка виборців по округу № 151 була низькою. Правом волевиявлення скористалися лише 47 929 виборців із 140 170 (34,19 %).

Як зазначив координатор виборчих програм Андрій Токарський,серед найбільших порушень виборчого законодавства можна виділити порушення «дня тиші»,спроби видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення належних документів, контроль над голосуваннямтощо. Попри те що 16 липня будь-яка політична агітація мала припинитися, спостерігачами було зафіксовано протягом суботи та неділі (дня голосування)розклеєні агітаційні листівки на стовпах, білбордах, стендах, зупинках громадського транспорту. Щодо видачі бюлетенів без документів, що засвідчують особу, то зазвичай після зауваження спостерігачів члени ДВК припиняли видачу бюлетенів особам без необхідних документів. На дільницях все ж були зафіксовані факти голосування особами без паспортів, зокрема на ДВК у селахЮсківці, Березова Лука, Крутий Берег та Шеки. На ДВК №530048 у селі Березова Лука був зафіксований факт голосування однією особою за двома бюлетеням. Надільницях у селіЯхники та місті Пирятин були зафіксовані факти «колекціонування» запрошень виборців членами ДВК. Ця технологія дозволяє прослідкувати, хто з виборців проголосував, а хто ні, і може використовуватись задля контролю над голосуванням. Однак після зауважень збоку спостерігачів усі запрошення були видалені з приміщення ДВК.

За словами пана Андрія, найпроблемнішою стала дільниця у селі Шеки Лубенського району. Окрім намагань видати бюлетень особам без відповідних документів, був факт перешкоджання діяльності офіційного спостерігача.ОПОРОЮ було зафіксовано і той факт, що деякі члени виборчої комісії знаходилися у стані алкогольного сп’яніння. З приводу цих порушень спостерігачі звернулися із відповідними заявами до поліції.

Під час виборчої кампанії члени ДВКприймалинезаконні рішення, зокрема пов’язані з перешкоджанням діяльності офіційних спостерігачів. У рішенні йшлося про те, що ДВК хотіла заборонити спостерігачам підходити до столу,де відбувається процес підрахунку голосів, на відстань три метри. Таке рішення суперечить виборчому законодавству.

Також спостерігачі ОПОРИ відзначили, що процес передачі виборчої документації від членів дільничних виборчих комісій до ОВК відбувся з численними порушеннями – винос печаток за межі ДВК, переписування протоколів результатів підрахунку голосів, а також перепакування неналежно запакованої документації.

Загалом перерахунок відбудетьсяна сімох виборчих дільницях - №530694 (с. Велика Круча, Пирятинський район), №530915 (с. Вороньки, Чорнухинський район), №530919 (с. Галяве, Чорнухинський район), №530423 (м. Заводське, Лохвицький район), №530447 (с. Ісківці, Лохвицький район), №530088 (с. Ціпки, Гадяцький район) та №530701 (с. Нові Мартиновичі, Пирятинський район)

Станом на 10 ранку 19 липня ЦВК опрацювала 96,75% протоколів. Перше місце посідає Руслан Богдан («Батьківщина») – 21,93%. На другому самовисуванець Олексій Рябоконь – 16,79%.

Богдан Проскуров, Полтава, фото автора

Время публикации: 19.07.2016 20:14
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.