«Опора» відзвітувала про перебіг виборчої кампанії у 151-ому окрузі

«Опора» відзвітувала про перебіг виборчої кампанії у 151-ому окрузі

Менш ніж за тиждень – 17 липня – на 151-ому виборчому окрузі, що охоплює місто Гадяч, частину Лубенського району, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Пирятинський та Чорнухинський райони Полтавської області, відбудуться вибори до Верховної Ради України. Свого представника у Раді жителі Полтавщини обиратимуть замість Тараса Кутового, який став міністром аграрної політики та продовольства України.

Сьогодні ж представники ГО «Опора» відзвітували про перебіг передвиборчих баталій. Так, до 8 липня 2016 року кандидати мали надати свої фінансові звіти (інформацію про надходження та витрати у ході виборчої кампанії). Але, за словами регіонального координатора виборчих програм ГО «Опора» Андрія Токарського, зробити повний аналіз звітів не вдалося, адже окружна виборча комісія не надає потрібної інформації. Загалом із 47-и кандидатів у народні депутати свої виборчі фонди відкрили лише двадцятеро, а проміжні фінансові звіти надали 14 кандидатів, з яких двоє зробили цю процедуру пізніше 8 липня.

Цікаво, що двоє кандидатів, а саме Ігор Чадюк та Марина Петросянц, заявили, що не витратили жодної копійки на виборчу кампанію. Є й ті, хто допустив помилки у фінансовому звіті, зокрема Сергій Мамоян вказав, що його фонд складає 121 802 гривні, натомість в пункті «особисті кошти» кандидата вказана сума 379 900 грн, у пункті «витрати» стоїть сума 379 550 грн. Інший кандидат, Олександр Березянський, зазначив статки фонду в трохи більше ніж 18 000 грн, з яких витратив лише 910 грн. Однак, за інформацією представників ГО «Опора», кандидат у депутати влаштовував у окрузі свято морозива, святкування Дня молоді, має кілька агітаційних білбордів, а також видав п’ять випусків інформаційного бюлетеня тиражем у 50 000 примірників.

Як зазначив заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ НП у Полтавській області Дмитро Можаєв, на цей момент у 151-ому виборчому окрузі зареєстровано 13 заяв про порушення правил передвиборчої агітації. Всі ці правопорушення не є кримінальними, а лише адміністративними. За словами представника поліції, на виборах будуть задіяні більше 1000 правоохоронці та 15 екіпажів патрульної поліції. Також на дільницях працюватимуть 40 представників ГО «Опора».

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава, фото автора

Время публикации: 12.07.2016 19:52
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.