ООН назвала кількість викрадених на Донбасі

ООН назвала кількість викрадених на Донбасі

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у четвер, 14 липня, оприлюднила доповідь стосовно "широко розповсюджених" вбивств у країні з січня 2014 року. У документі допускається, що обстріли як з боку проросійських бойовиків, так і підконтрольних Києву військових підрозділів, ймовірно, є воєнними злочинами. За підрахунками авторів доповіді, на Донбасі через не вибіркові обстріли загинуло до 2000 цивільних осіб, передає "Deutsche Welle".

ООН розслідує щонайменше 47 випадків викрадення людей на територіях, контрольованих проросійськими бойовиками на окупованих територіях України. Деякі з даних випадків мають ознаки військових злочинів.

Значна кількість людей, згідно зі звітом, була страчена без належного судового розгляду або померла під час тримання під вартою. Переважна більшість таких вбивств були скоєні у 2014 та на початку 2015 року, ідеться у звіті ООН. "Озброєні групи в основному страчували осіб, які мали або, як вважалося, мали ярко виражені погляди щодо "єдності" України, або підтримували українські сили". Водночас українські сили страчували людей "на основі їхньої імовірної причетності або до підтримки озброєних груп, або за їхні "сепаратистські" чи "проросійські" погляди.

Вказано також і на "принаймні 121 випадок умисного вбивства" українських військовослужбовців, в тому числі інформаторів, які свідчили про злочини українських сил в зоні конфлікту. На думку Верховного комісара ООН з прав людини, це є "воєнними злочинами".

"Відповідальність буде ключовим елементом для встановлення стійкого миру в Україні, включно зі східною частиною країни", ‑ сказав Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль Хусейн. У доповіді йдеться про те, що ані Київ, ані самопроголошені керівники "ДНР" та "ЛНР" не докладають належних зусиль щодо забезпечення прав людини.

Українському урядові також дорікнули за неефективне розслідувань вбивств на Майдані та в одеському Будинку профспілок. "Безкарність за вбивства лишається кричущою, заохочує їх продовження та підриває надії для правосуддя", - вказує доповідь.

Время публикации: 14.07.2016 16:21
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.