Олімпіада-2016: підсумки шістнадцятого дня

Олімпіада-2016: підсумки шістнадцятого дня

У Ріо-де-Жанейро завершився останній день змагань головної спортивної події чотириріччя. Цього дня на Олімпіаді розігрувалося 12 комплектів нагород, з яких за п’ять могли позмагатися і наші спортсмени. На превеликий жаль, втрутитися в останню медальну гонку українським атлетам було не під силу. Детальніше про події заключного дня Олімпійських ігор 2016 року в нашому короткому огляді.

Безмедальна боротьба

Цього дня на заключній стадії змагань були поєдинки у вільній боротьбі. У ваговій категорії до 65 кг нашу країну представляв Андрій Квятковський, а у ваговій категорії до 97 кг – Валерій Андрійцев.

Найближчим до п’єдесталу пошани був Валерій Анрійцев. В 1/8 фіналу він протистояв росіянину Анзору Болтукаєву. Наприкінці першого періоду здалося, що наш спортсмен вже втратив усі шанси на перемогу, адже росіянин здобув аж 4 очки. Та вже в другому періоді українець переламав хід поєдинку і в результаті здобув перемогу та путівку до чвертьфіналу – 8:5. В наступному раунді змагань на нашого спортсмена очікував представник Киргизії Магомед Мусаєв. Знову в першому періоді українець програвав з різницею у два очки, але в другому періоді Валерій зняв усі питання, перемігши свого візаві 5:2. Однак вже на стадії півфіналу фортуна відвернулася від українця: у поєдинку з бронзовим призером Пекіна та Лондона Хетагом Газюмовим Валерій Андрійцев не зміг нічого протиставити. Перший період був за азербайджанцем – 4:0. А протягом другого періоду рахунок взагалі дійшов до розгромного – 11:0. На жаль, і наступний поєдинок, у якому він зустрічався з представником Узбекистану Магомедом Ібрагімовим, пройшов не на користь нашого співвітчизника. Вже на початку зустрічі наш спортсмен допустився помилки: Магомед здійснив вдалий кидок, за який отримав два бали. Рахунок вдалося швидко зрівняти, але вже під завісу першої половини зустрічі українець отримав штраф, за який суперник отримав один бал. Протягом другого раунду суперники обмінялися вдалими діями, заробивши по два бали. Та наздогнати свого візаві Валерію Андрійцеву не судилося. 6:4 – бронзова перемога азербайджанця.

Інший український борець Андрій Квятковський у ваговій категорії до 65 кг зазнав поразки від азербайджанця вже у 1/8 фіналу. Суперником Андрія став олімпійський чемпіон Лондона Торгул Аскеров. Перший період завершився нічиєю 2:2. А от у другому наш спортсмен нічого не зміг протиставити чемпіону, програвши 10 очок поспіль – 12:2. Шанс на боротьбу за медаль залишався, адже завдяки потраплянню у фінал Торгула Аскерова Андрій мав нагоду зіграти у втішному поєдинку. Та перемогти в ньому не судилося. Путівку до бронзового фіналу українець програв американцю Френку Молінаро з рахунком 5:8.

Чергова упередженість у гімнастиці

З черговою упередженістю суддів на змаганнях у Ріо зіткнулися спортсменки у художній гімнастиці. Уже після першої вправи наших дівчаток відкинули на сьому сходинку. Олена Дмитраш, Євгенія Гомон, Олександра Грідасова, Валерія Гудим і Анастасія Возняк виконали чисто всі елементи вправи і лише допустили невелику помарку при обміні предметами. За це судді поставили їм оцінку 16.916 бала. Українська делегація подала протест, проте його не було задоволено, а із команди зняли 0.05 бали. У другій вправі наші спортсменки отримали 17.416 бали і завершили змагання на 7-ій позиції. Російська команда виконала першу вправу не бездоганно, припустившись дійсно грубих помилок, проте за сумою двох виступів північні сусіди святкують чергову перемогу у художній гімнастиці. Таке собі об’єктивне суддівство.

Український марафонець у двадцятці кращих

Останнім видом дисципліни у легкій атлетиці став марафонський забіг, де Україна була представлена трьома атлетами. Найкращий результат серед українців показав Олександр Сітковський, який прийшов до фінішу 20-им з результатом 2:14:24. 30-им перетнув фінішну смугу Ігор Олефіренко. Його результат – 2:15:36. Ігор Русс фінішував 48-им з результатом 2:18:19. Переможцем на марафонській дистанції став кенієць Еліуд Кіпчоге, який здолав дистанцію за 2:08:44. Другим став ефіоп Фейіса ЛІлеса – 2:09:54, бронзу завоював американець Гален Рапп – 2:10:05

Медальний залік

За результатами виступів українських спортсменів Олімпіада в Ріо-де-Жанейро стала однією з найгірших в історії незалежної України: лише 11 медалей, серед яких дві золоті, п’ять срібних та чотири бронзових. Це своєрідний антирекорд здобутих медалей. Для порівняння: на попередніх іграх у Лондоні в активі українців було 19 медалей, серед яких шість золотих, чотири срібних і дев’ять бронзових.

Богдан Проскуров

Время публикации: 22.08.2016 10:06
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.