Олімпіада-2016: підсумки дванадцятого дня

У 12-ий день Олімпійських ігор представники України кваліфікувалися у шести видах спорту, в п’яти з яких пройшли до фіналу. Окрім цього, медальна скарбничка нашої збірної могла поповнитися черговою медаллю третього ґатунку, однак нашій борчині не вистачило дещиці, щоб втрутитися в боротьбу за нагороду. Про це та інше далі у короткому огляді дванадцятого дня Олімпіади.

За крок від бронзової сутички

Цього дня українка Аліна Стадник-Махиня на борцівському килимі позмагалася за нагороди у ваговій категорії до 69 кг. Уже в першому двобої наша співвітчизниця зазнала нищівної поразки від японки Сари Досьо. Переможниця азійських ігор 2014 року вже на початку зустрічі здобула вагому перевагу з рахунком 6:2. Українка так і не змогла нічого протиставити своїй суперниці, тому до кінця поєдинку на табло вже майоріли 11:2 на користь Сари Досьо. До речі, японка стала олімпійською чемпіонкою, здолавши у фіналі росіянку Наталію Воробйову. Аліна Стадник-Махиня, незважаючи на поразку в кваліфікації, змогла потрапити у втішний поєдинок, перемога в котрому дала б змогу нашій спортсменці позмагатися у бронзовому півфіналі. Та долати представницю Туреччини Бусе Тосун Аліні було не під силу. Старт зустрічі проходив у рівній боротьбі з нічийним рахунком 2:2. Проте вже в другій половині активніше діяла спортсменка з Туреччини, яка заробила п’ять балів.. Ця поразка не дала змоги пробитися Стадик-Махині до півфіналу. А бронза була у двох кроках українки.

У ваговій категорії до 58 кг інша українка Оксана Гергель не змогла пробитися до чвертьфіналу, програвши представниці Азербайджану Юлії Раткевич. До змагань Оксана підходила у якості лідера і головного претендента на нагороди, адже вона є чемпіонкою світу минулого року. Але 22-річній спортсменці з України довелося поступитися 31-річній призерці Лондона. Зі старту Юлія здобула три очки, та вже незабаром Оксані вдалося зрівняти, а згодом і повести в рахунку – 5:3. Однак втримати перевагу над більш досвідченою суперницею не вдалося: ряд вдалих прийомів принесли азербайджанці перемогу з рахунком 7:5. Досвід перемагає молодість.

Веслування з пересторогою

Чергова приємна новина надійшла в Україну з веслувального каналу в Ріо-де-Жанейро: українець Юрій Чебан пробився до фіналу змагань у веслуванні на каное на дистанцію 200 метрів. У кваліфікації Юрій був третім, а за результатами трьох попередніх запливів – 11-им. У півфіналі Чебан повторив результат, посівши третю сходинку у своєму запливові, що дало змогу кваліфікуватися до фінального запливу «А» з останнього восьмого місця. Проте одразу в списку кваліфікованих до фіналу «А» прізвища нашого спортсмена не було у зв’язку з помилкою організаторів змагань. На місці Юрія світилося прізвище чеха Мартіна Фукси, котрий посів четверту сходинку у своєму запливові, хоч і з результатом на дві десятих швидше за нашого спортсмена. Річ у тім, що за правилами заїзду до медальної гонки проходять ті каноїсти, котрі посіли перші дві сходинки у півфінальному запливі, а також два спортсмени, які посіли третю сходинку із кращим результатом. Та проблема вже незадовго вирішилася: до фіналу все ж пройшов наш спортсмен, який позмагається за нагороди вже сьогодні. Проте з урахуванням тієї кількості веслувальних фіналів, у яких взяли участь наші спортсмени, виникає певна пересторога, адже ще жоден веслувальник не зміг виграти медалі з Ріо. Можливо, саме Юрій Чебан переламає цю сумну традицію?

У змаганнях на байдарках Марія Повх не змогла підтримати успіх свого колеги по команді і кваліфікуватися до фінального запливу. До півфіналу на 500 м Марія пробилася з десятої сходинки. Проте потрапити до фіналу в неї не було жодного шансу: у своєму запливові спортсменка показала лише шостий результат, що автоматично виключило її з боротьби.

Легка атлетика

Євген Виноградов кваліфікувався до фіналу змагань у метанні молота з одинадцятої сходинки ( результат 73,95 м).

Дві українки змогли пройти кваліфікацію у забігові на 800 метрів. Наталія Прищепа показала в загальному заліку 11-ий результат (1.59.80), а Наталія Лупу – 14-ий (1.59.91). Ольга Ляхова, яка фінішувала шостою у своєму забігові, не змогла пройти до наступної стадії.
У метанні списа українець Дмитро Косинський пробився до фіналу змагань. З третьої спроби він метнув спис на 83.23 метри, що є найкращим результатом сезону для спортсмена. У підсумковій таблиці Дмитро показав 8-ий результат.

Десятиборець Олексій Касьянов після п’яти вправ посідає сьому сходинку. Його сума балів складає 4309. Це майже на 300 очок менше, ніж у лідера змагань американця Ештона Ітона. Наступні п’ять дисциплін (стрибки, жердина, диск і біг на 100 м з бар’єрами) пройдуть вже сьогодні на Олімпійському стадіоні в Ріо.

На жаль, не можна поділитися позитивними новинами у стрибках у довжину. Українка Марина Бех пробилася до півфіналу з невисоким результатом – 6,55 м. У півфіналі склалося враження, що наша спортсменка хотіла покращити результат, проте в усіх спробах здійснила заступ, а це відкинуло її на останню сходинку.

Кінний спорт: Рене Теббель у фіналі

Український конкурист Рене Теббель після ряду невдач нарешті зміг кваліфікуватися в індивідуальній першості. У трьох раундах представник України набрав лише три штрафних бали. Інший представник «синьо-жовтої» команди Ульріх Кірхофф припустився ряду серйозних помилок і набрав 25 штрафних балів. Єдиним спортсменом, котрий подолав дистанцію без штрафів, став канадієць Ерік Ламаз. Переможця у цьому виді дисципліни визначать 19 серпня.

Без вагомих результатів, але у півфіналі

Українки Ганна Красношлик та Юлія Прокопчук пройшли до півфіналу у стрибках з десятиметрової вишки. Кваліфікація чимось була схожа на ту, що кількома днями раніше відбувалася у чоловіків: багато спортсменок стрибали з невиразними результатами. Щодо представників України, то перший стрибок у Юлії Прокопчук був більш ніж вдалий – вона заробила 72 бали. Проте вже наступні Юлія провела на 38.40 та 47.85. Завдяки двом останнім стрибкам наша співвітчизниця виборола місце у півфіналі. Поруч зі своєю колегою по команді зупинилася Ганна Красношлик, яка теж успішно кваліфікувалася до наступного раунду змагань.