Олімпіада-2016: підсумки чотирнадцятого дня

Чотирнадцятий змагальний день у Ріо-де-Жанейро пройшов без нагород для збірної України. Найближчими до п’єдесталу були синхроністки; зможуть ще поборотися за олімпійські медалі веслувальники та представниця художньої гімнастики. Про ці та інші події минулого дня пропонуємо вам коротенький огляд.

Четверте місце, яке тягнуло щонайменше на бронзу

Командні змагання із синхронного плавання завершали олімпійську програму в цьому виді спорту. На жаль, завоювати медаль нашій команді не вдалося. Українські дівчата, як і кілька днів тому у парних змаганнях, стали лише четвертими. Після технічної програми наші співвітчизниці були за крок від місця на п’єдесталі з результатом 93.4413 бала. У довільній програмі українки показали доволі складну постановку, але за рішенням суддів їхній номер не дотягнув майже 0,2666 бала до результату японок. Таким чином, команда у складі Лоліти Ананасової, Ганни Волошиної, Дар’ї Юшко, Ольги Золотарьової, Ксенії Сидоренко, Олександри Сабади, Катерини Садурської, Олени Гречихіної та Анастасії Савчук залишилися без медалей із Ріо-де-Жанейро. Вище за українок стала команда Росії, яка посіла перше місце із результатом 99.1333, на другій сходинці розташувалися китаянки – 97.3667, третіми стали японки – 95.4333.

Художня гімнастика: перший етап подолано

Стартували змагання із художньої гімнастики. У багатоборстві свій шлях до нагород розпочала Ганна Різатдінова, котра посіла у кваліфікації третю сходинку. Попереду себе українка пропустила двох росіянок – Яну Кудрявцеву та Маргариту Мамун. У всіх чотирьох вправах (обруч, м’яч, булави, стрічка) Ганна посідала другу сходинку, маючи результат 18.400, 18.566, 18.466, 18.500 балів. У підсумковій таблиці наша спортсменка отримала на 0.066 бала менше за Яну Кудрявцеву і на 0,451 менше за Маргариту Мамун. Слід зазначити, що остання припустилася дуже грубої помилки під час виконання вправи з булавами, проте це не завадило їй кваліфікуватися із першого місця. Фінальні виступи в індивідуальному багатоборстві відбудуться сьогодні.

У веслуванні українки пройшли до фіналу

Чергові приємні новини прийшли із веслувального каналу в Ріо: українська четвірка жінок на байдарці кваліфікувалася до фіналу. За результатами попереднього заїзду наші дівчата стали лише другими у своєму запливові. Щоб пробитися до медальної гонки, їм довелося вийти на півфінальний заплив, у якому Марія Повх, Анастасія Тодорова, Світлана Ахадова та Інна Грищун посіли другу сходинку, яка гарантувала їм місце у фіналі. За нагороди українські веслувальниці поборються вже сьогодні.

У чоловіків на каное-двійках Тарас Міщук і Дмитро Янчук також позмагаються за медалі. У вчорашньому запливі на 1000 метрів наші спортсмени не змогли кваліфікуватися з першої спроби, посівши четверту сходинку. Ця позиція гарантувала місце в півфінальному запливі, у якому українська двійка перемогла і отримала путівку до фіналу.

Легка атлетика

Українська збірна посіла шосту сходинку в забігові 4 по 100 м. Олеся Повх, Наталія Погребняк, Марія Рємєнь та Єлизавета Бризгіна, які впевнено пройшли кваліфікацію, не змогли втрутитися в призову боротьбу, проте показали кращий результат сезону, який склав 42.36 секунди. Золоті нагороди на свій рахунок записали американки, які кваліфікувалися до фіналу лише з другої спроби, срібло в представниць Ямайки, а бронза – у британок.

В іншому естафетному забігові 4 по 400 метрів українки Аліна Логвиненко, Ольга Бібік, Тетяна Мельник та Ольга Земляк пройшли до фіналу змагань із другої сходинки першого забігу. Вище за наших стали представниці Сполучених Штатів Америки, а в загальному заліку їх обійшли ще й представниці Ямайки. Фінал жіночої естафети відбудеться в ніч із 20 на 21 серпня.

У фінальних змаганнях з метання молота Євген Виноградов посів 11-у сходинку. Його результат склав 74.11 м.

У спортивній ходьбі на 50 кілометрів серед чоловіків перемогу здобув словацький спортсмен Матей Тот. Найвищим серед українців став Сергій Будза із 18-им результатом. 39-им став Іван Банзерук. На жаль, не зміг фінішувати Ігор Главан. За ходом дистанції Ігор втратив свідомість і знявся зі змагань. Щодо жіночого забігу, то на 20-кілометровій дистанції 19-ою прийшла Надія Боровська, 21-ою Інна Кашина, 46-ою Валентина Мирончук. Перемогу ж здобула Лю Хун з Китаю.

Кінний спорт

Єдиний представник України на змаганнях із конкуру на індивідуальній першості Рене Теббель став 14-им у фіналі «А» та фіналі «В». За результатами обох заїздів він чисто проходив дистанцію, але штрафні очки отримував за перевищення часу проходження дистанції. На жаль, це не дало змогу посісти Рене сходинку в першій десятці.

Сучасне п’ятиборство

Єдина представниця України у сучасному п’ятиборстві Анастасія Спас, яка йшла у середині турнірної таблиці, завершила змагання на 30-ому місці. Після невдалих виступів у конкурі Анастасія показала найгірший результат в комбайні, що відкинуло її на самий низ таблиці. Перемогу святкувала австралійка Хлоя Еспозіто.