Одеські археологи знайшли найдавніший будинок в області

Одеські археологи знайшли найдавніший будинок в області

Учасники Подільсько-Причорноморської експедиції Одеського національного університету імені Мечникова та Одеського археологічного музею, які займаються дослідженнями на неолытичному поселенні в районі села Кам'яне Савранського району, вважають, що виявили найдавніший житловий будинок в Одеській області.

Про це повідомляє "Думська".

Залишки будівлі, яке існувало між 5250 і 5050 роками до нової ери, являють собою продовговату яму довжиною більше 20 метрів. У ній вчені знайшли безліч уламків кераміки, кам'яні знаряддя праці та кістки тварин, а також шматки глиняної обмазки стін. Паралельно з великою ямою виявлена траншейка, теж з посудом і обмазкою.

Одеські археологи знайшли найдавніший будинок в області

Як зазначається, все це дає підстави припускати, що виявлено саме стаціонарне житло — так званий довгий будинок, який є основним типом споруд культури лінійно-стрічкової кераміки. Такі будинки являли собою прямокутні споруди шириною від 5 до 7 метрів і довжиною від 20 до 50 м. Стіни, як правило, були з плоту, обмазаного глиною і укріпленого дубовими стовпами. Дахи зі скатом, криті соломою, підтримувалися теж стовпами. Всередині будинк був полылений перегородками на дві або три частини. Одну використовували для утримання худоби.

Одеські археологи знайшли найдавніший будинок в області

"Якщо одеські археологи праві в своїх припущеннях, то в Кам'яному знайдено найдавніший капітальний житловий будинок на території регіону. Раніше для кам'яного століття Одещини були відомі лише легкі переносні житла або ж жилі печери", - каже керівник експедиції, кандидат історичних наук Дмитро Киосак.

Нагадаємо, поселення лінійно-стрічкової кераміки у Кам'яного археологи ОНУ ім. Мечникова та Одеського археологічного музею знайшли в 2012 році. Вчені вважають, що це - своєрідна колонія, форпост культури ЛСК в чужому для її носіїв світі Північного Причорномор'я. Сусідні археологічні пам'ятки тієї ж епохи куди бідніше.

Время публикации: 30.07.2016 20:30
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.