Одеські археологи знайшли найдавніший будинок в області

Одеські археологи знайшли найдавніший будинок в області

Учасники Подільсько-Причорноморської експедиції Одеського національного університету імені Мечникова та Одеського археологічного музею, які займаються дослідженнями на неолытичному поселенні в районі села Кам'яне Савранського району, вважають, що виявили найдавніший житловий будинок в Одеській області.

Про це повідомляє "Думська".

Залишки будівлі, яке існувало між 5250 і 5050 роками до нової ери, являють собою продовговату яму довжиною більше 20 метрів. У ній вчені знайшли безліч уламків кераміки, кам'яні знаряддя праці та кістки тварин, а також шматки глиняної обмазки стін. Паралельно з великою ямою виявлена траншейка, теж з посудом і обмазкою.

Як зазначається, все це дає підстави припускати, що виявлено саме стаціонарне житло — так званий довгий будинок, який є основним типом споруд культури лінійно-стрічкової кераміки. Такі будинки являли собою прямокутні споруди шириною від 5 до 7 метрів і довжиною від 20 до 50 м. Стіни, як правило, були з плоту, обмазаного глиною і укріпленого дубовими стовпами. Дахи зі скатом, криті соломою, підтримувалися теж стовпами. Всередині будинк був полылений перегородками на дві або три частини. Одну використовували для утримання худоби.

"Якщо одеські археологи праві в своїх припущеннях, то в Кам'яному знайдено найдавніший капітальний житловий будинок на території регіону. Раніше для кам'яного століття Одещини були відомі лише легкі переносні житла або ж жилі печери", - каже керівник експедиції, кандидат історичних наук Дмитро Киосак.

Нагадаємо, поселення лінійно-стрічкової кераміки у Кам'яного археологи ОНУ ім. Мечникова та Одеського археологічного музею знайшли в 2012 році. Вчені вважають, що це - своєрідна колонія, форпост культури ЛСК в чужому для її носіїв світі Північного Причорномор'я. Сусідні археологічні пам'ятки тієї ж епохи куди бідніше.

Время публикации: 30.07.2016 20:30
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.