Одесити написали диктант просто неба

Одесити написали диктант просто неба

Вчора в Одесі в рамках Вишиванкового фестивалю, який триває уже третій день, одесити писали перший масовий диктант з української мови під відкритим небом. Задля цього біля пам’ятника Дюку де Ришельє розставили шкільні парти. Перевірити свої знання з української мови прийшло більше сотні охочих. Велика відкрита «аудиторія» не змогла умістити усіх потенціальних учасників, тому першими за парти сідали ті, хто встиг завчасно зареєструватись. Усього «складали» іспит з української близько 120 учасників. Окрім учасників, цей захід також зібрав велику кількість глядачів. Як тільки усі учасники отримали свої бланки і ручки і зайняли свої місця за партами, на Приморському бульварі запанувала тиша. Усі відчували себе, як на іспиті. З однією різницею: цей диктант усі прийшли писати за власним бажанням. Потім зазвучав диктант. Про море.

Текст диктанту – уривок з роману письменника Юрія Яновського «Майстер корабля», тимчасовим «студентам» читала доцент кафедри теорії літератури і компаративістики філологічного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Коробкова Наталя Костянтинівна.

Варто сказати, що писати диктант виявили бажання люди різного віку: від школярів, яким ще немає 18 та студентів, до шкільних вчителів! Номінації для переможців також складали за принципом віку: серед тих хто найкраще написав диктант один учасник до 18 років, та четверо учасників старших за 18. За відмінне знання української переможці отримали сертифікати на 1500, 1000, 500 гривень на придбання вишиванки на ярмарку Вишиванкового фестивалю.

Фестиваль триватиме до 24 серпня включно. На День Незалежності в рамках фесту відбудеться вже традиційний Вишиванковий ланцюг, під час організатори сподіваються знову встановити в Одесі рекорд, з найбільшої кількості людей, вдягнених у вишиванки.

Христина Петренко, Одеса, фото авторки

Время публикации: 22.08.2016 12:35
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.