ОБСЄ перебуває в глибокій кризі, - Клімкін

ОБСЄ перебуває в глибокій кризі, - Клімкін

В останні роки ОБСЄ перебуває в глибокій кризі, а Росія не зацікавлена в ефективній роботі цієї організації.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін написав у своїй статті для газети FAZ, текст якої наводить прес-служба МЗС.

"Останні роки ОБСЄ знаходиться в глибокій кризі. Її ефективно працюючі структури – БДІПЛ та ВКНМ – Москва постійно піддає критиці, їхнє значення принижує, а бюджети прагне скоротити", - зазначив міністр.

"Ефективна ОБСЄ сучасній Росії не потрібна. Їй не потрібна ефективна моніторингова місія в Україні. Їй не потрібна поліцейська місія біля свого кордону. Їй не потрібен доступ міжнародних спостерігачів до окупованого Криму", - вважає Клімкін.

На його думку, існує дві альтернативи діяльності ОБСЄ.

"За першої – ми повертаємося до "духу" ОБСЄ і вже не просто говоримо про довіру, а будуємо структуру довіри, засновану на правилах як на основі загальноєвропейської безпеки. І це потрібно робити швидко" - пояснив міністр.

За другої ж альтернативи, за його словами, всі скоро зрозуміють, що забезпечення безпеки – це справа окремих країн, суспільств і громадян.

"І як тільки це стане реальністю, вони почнуть вдаватися до будь-яких засобів, далеко не завжди раціональних. Тоді нас чекає війна всіх проти всіх. І це вже не буде Європа зразка ХІХ ст. з її "Віденським концертом" та "realpolitik", а занурення в нову реальність, де немає місця безпеці, стабільності, цінностям і правилам", - заявив міністр.

Время публикации: 31.08.2016 16:25
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.