Нідерланди опублікували нові документи щодо авіакатастрофи MH-17

Нідерланди опублікували нові документи щодо авіакатастрофи MH-17

Суд зобов'язав Міністерство безпеки та юстиції Нідерландів опублікувати нову партію документів щодо катастрофи Боїнга МН17 на підставі звернення трьох голландських медіа NOS, RTL Nieuws та Volkskrant, які апелювали до Акту про свободу інформації.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на нідерландське видання NLTimes.

Дані документи розкривають деякі аспекти дій нідерландського уряду після катастрофи. Зокрема, із документів видно, що уряд Нідерландів від самого початку вважав, що бойовики є відповідальними за збиття літака.

"Нові документи - це інтерпретації у звітах Національного координатора з питань контртерористичної діяльності та безпеки, складених незабаром після катастрофи. У них йдеться про факти щодо того, що відбулося, винуватців та проблеми, яких очікували", - зазначається у повідомленні.

Як пише видання, у документах обговорюється кількість жертв катастрофи та ситуація всередині Нідерландів, у зв'язку із збиттям літака та великою кількістю жертв громадян країни.

"Якщо є сліди того, що літак було збито, це створить додатковий шок, особливо, якщо це було зроблено умисно", - цитує видання текст документів.

Крім того, в документах йдеться про те, що нідерландська сторона на ранніх стадіях розслідування виступала за те, щоб судовий процес проходив у Нідерландах. "Бажано, щоб притягнення винуватців до відповідальності відбувалося у Нідерландах", - також цитує видання документи.

Крім того, у документах обговорюються труднощі із репатріацією тіл загиблих та складність майбутнього розслідування.

Нагадаємо, у Держдепартаменті США не змінили оцінку щодо збитого літака рейсу МН17: ракета була випущена з території, підконтрольної проросійським бойовикам.

Время публикации: 01.09.2016 13:07
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.