НБУ сподівається отримати $2,7 млрд траншу від МВФ до кінця року, - Гонтарева

Національний банк України очікує до кінця року отримати два кредитних транші Міжнародного валютного фонду в рамках програми EFF загальним обсягом $2,7 млрд, повідомила глава центробанку Валерія Гонтарева.

"Ми знизили прогноз. Ми, на жаль, думаємо, що не встигнемо отримати третій транш до кінця року, тому ми його просто зсунули на наступний рік. В результаті у нас резерви, які ми очікуємо в наступному році, збільшуються, оскільки ми пересунули третій транш", - сказала вона на прес-конференції в Києві в четвер.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати лише перші два транші. Частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших коштів традиційно став Нацбанк.

Раніше, в поточному місяці, міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв про можливе отримання Україною до кінця року трьох кредитних траншів МВФ загальним обсягом $4,3 млрд.

Время публикации: 28.07.2016 16:14
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.