Наступник Яресько похвалився планами на майбутнє

Наступник Яресько похвалився планами на майбутнє

Новопризначений міністр фінансів Олександр Данилюк почне відновлювати співпрацю з МВФ і впроваджувати системну реформу у держфінансах.

«Зі зрозумілих причин, пріоритет номер один — відновлення співпраці з МВФ. Також негайно, але з прицілом на тривалішу перспективу, хочу розпочати системну реформу сфери держфінансів. Змінити роль Міністерства фінансів. Потрібно підсилити роль цього відомства як функціонального, системного інструменту перетворення усіх сфер. Вважаю, що роль Мінфіну як двигуна реформ недооцінювалася. Тому його потенціал використовувався далеко не повною мірою. Хоча з допомогою цього міністерства можна зробити дуже багато. Саме Мінфін через механізми фінансування може стимулювати реформи і освіти, і медицини, і соціальної сфери», — сказав Данилюк.

Змінивши моделі фінансування, в Україні можна швидше реформувати будь-яку галузь, вважає міністр.
«Також обов’язковим для мене є виконання Коаліційної угоди. Адже саме в ній міститься перелік поставлених перед урядом завдань, і їх треба виконувати. Свого часу я брав участь у підготовці цього документа. А потім неодноразово критикував його невиконання. Тому для мене це — ще один пріоритет. У цьому контексті бачу свою роль у підтримці реформи державної служби, яка розпочнеться 1 травня. Мінфін може і повинен стимулювати цю реформу. Також дуже важливою вважаю приватизацію. Це реальний інструмент боротьби з корупцією. Зокрема з політичною. Приватизація в інтересах Мінфіну насамперед», — наголосив міністр.

Крім того, серед ключових пріоритетів Данилюк назвав якісну зміну бюджетного процесу. «Бюджет 2017 року має бути принципово іншим: максимально прозорим, відкритим. Нам потрібна робоча бюджетна декларація. Тепер ми її доопрацьовуватимемо і вноситимемо в парламент», — заявив міністр.

Нагадаємо, у МВФ заявили, що готові співпрацювати з новим урядом України. «Ми готові і далі підтримувати Україну, і очікуємо зустрічі з новим урядом», — заявив глава європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час прес-брифінгу в п’ятницю, 15 квітня.

Время публикации: 17.04.2016 19:27
По материалам: vhoru.com.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.