Нацбанк презентував нову 20-гривнeву банкноту

Нацбанк презентував нову 20-гривнeву банкноту

26 серпня 2016 року Національний банк України презентував пам’ятні банкноти номінальною вартістю 20 гривень, присвячені 160-річчю від дня народження видатного українського письменника Івана Франка, передає прес-служба Нацбанку.

"Національний банк має власну нумізматичну програму, яка розпочалася ще у 1995 році. Наші монети відображають історію і традиції українського народу, природу, досягнення, міста, пам’ятки архітектури і видатних особистостей України. У 2006 році Національний банк України випустив срібну та нейзильберову пам’ятні монети "Іван Франкоˮ, присвячені 150-річчю від дня його народження, – зазначив заступник Голови Нацбанку Яків Смолій. – А сьогодні ми представляємо вам результат праці, що тривала майже рік і яка демонструє наші інноваційні технологічні можливості, – пам’ятну банкноту номінальною вартістю 20 гривень".

За словами заступника Голови Національного банку, у світі такий вид продукції, як пам’ятні банкноти є досить популярною справою. Наприклад, пам’ятні банкноти випускають Польща, Білорусь, Казахстан та багато інших країн.

Вже з 1 вересня уводяться в обіг дані банкноти, тираж яких становитиме 1 млн штук.

Як і обігові банкноти номіналом 20 гривень пам’ятна банкнота має переважаючий зелений колір і тонований під цей колір банкнотний папір.

20 тисяч примірників цих пам’ятних банкнот будуть запаковані в сувенірні конверти та реалізовуватимуться регіональними представництвами Національного банку України за ціною 31 гривня. Вартість решти пам’ятних банкнот становитиме 27 гривень.

Время публикации: 26.08.2016 16:52
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.