На Закарпатті з 1 вересня запрацюють тринадцять бюро правової допомоги

На Закарпатті з 1 вересня запрацюють тринадцять бюро правової допомоги

31 серпня в Ужгороді відбулася прес-конференція, приурочена до відкриття в області тринадцяти бюро правової допомоги, які з 1 вересня запрацюють в краї.

Руслана Натуркач, начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, зазначила, що «відкриття бюро правової допомоги є одним із кроків системного реформування Міністерства юстиції та його територіальних підрозділів, внаслідок чого скорочуються видатки з держбюджету на їх утримання, розширення системи надання безоплатної правової допомоги. У результаті проведених організаційних та інших заходів у Закарпатській області у травні-червні 2016 року було ліквідовано 13 районних та міських управлінь юстиції та значно скорочено витрати на утримання апарату. Відбулося і скорочення чисельності держслужбовців: із 505 до 386 осіб». Натомість у краї з 1 вересня запрацює 13 бюро правової допомоги, які не тільки надаватимуть правову допомогу та юридичні консультації, але й сприятимуть у доступі до електронних сервісів Мін’юсту. Що ж до персоналу, то в області упродовж квітня–липня проходив відкритий конкурс з відбору керівників тринадцяти бюро, в якому взяло участь 80 претендентів. Новопризначені працівники – це молодь віком від 18 до 35 років, а найголовнішим критерієм відбору, окрім професійних якостей, було їхнє бажання працювати у команді та надавати правову допомогу громадянам.

Василь Попадинець, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області, розповів, що «на Закарпатті з липня минулого року Ужгородський, Мукачівський та Хустський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають безоплатну правову допомогу усім категоріям громадян, визначеним законодавством: інвалідам, малозабезпеченим, ветеранам війни (у т. ч. АТО), дітям-сиротам. За рік роботи до центрів звернулося 2400 краян, яким видано 682 доручення адвокатам для представництва їх інтересів у судах. Як засвідчує досвід роботи центрів, 80% громадян, які звертаються за допомогою, потребують первинну правову допомогу: юридичні консультації, роз’яснення тощо. Зважаючи на це, Мін’юстом було прийнято рішення про відкриття бюро правової допомоги. З 1 вересня на Закарпатті Бюро правової допомоги відкриваються у всіх райцентрах, окрім Мукачева та Ужгорода (тут діють місцеві центри), а також у місті Чоп, смт. Дубове та В.Бичків. Для покращення доступу до правової допомоги працюватимуть мобільні групи, які виїжджатимуть до громадян (особливо, інвалідів), і на місці вирішуватимуть їхні проблеми. Наразі в області вже є досвід надання правових консультацій мобільними групами, у дистанційних пунктах доступу до безоплатної правової допомоги, через скайп-зв'язок «Бібліоміст».

Іван Алмаші, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції, зазначив, що «у багатьох країнах світу – надання адмінпослуг через онлайн сервіс є вже звичною справою. В Україні ж, попри те, що закон про електронний документообіг прийнято ще в 2003 році, лише у березні минулого року відбулося прирівнювання електронного документу до його оригіналу, виданого держслужбовцем. Важливо, що новостворені бюро сприятимуть населенню у доступі до сервісів Мін'юсту, адже значна частина гірських населених пунктів краю не повністю мають доступ до інтернету. Через онлайн сервіси можна отримати послуги таких напрямків: виконавча служба, реєстрація юридичних осіб та підприємців, рухомого чи нерухомого майна, бізнесу чи банкрутства».

Оксана ДУДАШ, Ужгород

Время публикации: 31.08.2016 19:07
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.