На Закарпатті презентували фотовиставку "Війна за мир"

На Закарпатті презентували фотовиставку "Війна за мир"

У четвер, 18 серпня, в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводора Легоцького представили Міжнародну документальну фотовиставку «Війна за мир», організовану за сприяння громадської приймальні Української Гельсінської Спілки з прав людини в місті Ужгород та ГО «Закарпатська громада». До презентації долучився і радник міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області Геннадій Степанов – переселенець із Авдіївки, який дивом залишився живим після сепаратистського обстрілу неподалік Пісків.

Організатори виставки перш за все прагнуть донести до громадськості об'єктивну інформацію щодо конфлікту на сході України з точки зору міжнародного гуманітарного права та порушення прав людини Російською Федерацією. А власне світлини і є документальним звинуваченням та доказом порушень протоколу Женевських конвенцій від 12 серпня 1949, де йдеться про основні гарантії гуманного поводження, посягання на життя, здоров'я, фізичний і психічний стан осіб, отримання освіти дітьми та інше.

На виставці також представлені світлини, які засвідчують діяльність захисників незалежності України – військових окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» у складі 93 механізованої бригади Збройних сил України, портрети легендарних «січовиків» - Олега Куцина, Юрія Черкащина та інших.

Керівник ГО «Закарпатська громада» Борис Кондратюк у коментарі для «Дня» зазначив, що «ця виставка є унікальною, оскільки тут окремим блоком задокументовано порушення російськими військовими Женевських конвенцій. На представлених світлинах зафіксовані, зокрема, такі злочини, як знущання над людською гідністю, рабство, обстріл культових будівель, шкіл, житлових кварталів тощо».

На фотовиставці представлені і світлини, які викликають позитивні емоції попри те, що зроблені вони на території, де ведуться бойові дії. Особливо піднімають настрій та патріотичний дух фото, де зняті наші військовики, які не впадають у відчай, не втрачають гумору, віри. Вони читають книги, слухають музику, грають в шахи, а ще – зазнімковане весілля к Донецькому аеропорту та світлина, де військові пишуть листа ужгородським дітям.

Фотовиставку уже мали змогу побачити наші закордонні сусіди – словаки. Її експонували у Кошицях, Пряшеві, Свиднику, а 20 вересня документальні світлини покажуть у м. Кромпахи. Українська ж географія виставки наразі включає Перечин, Хуст, Ужгород, Львів. Презентувати «Війну за мир» у себе уже висловили бажання представники музеїв, культурницьких та громадських організацій низки інших українських міст.

Оксана Дудаш, Ужгород. Фото автора

Время публикации: 19.08.2016 10:19
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.