На Вінниччині відкрили музей Леонтовича, експозиція якого має музичний супровід

На Вінниччині відкрили музей Леонтовича, експозиція якого має музичний супровід

Відреставрований музей Миколи Леонтовича, що у селі Марківка, відчинив свої двері для відвідувачів. Роботи з реконструкції музейного приміщення та впорядкування могили композитора, де встановлено пам’ятний знак всесвітньо відомому «Щедрику», тривали три місяці. З обласного бюджету на ремонт виділили 1 млн 150 тисяч гривень.

Тим часом сільська рада розробила проект на створення парку поблизу могили композитора. Дерева планують висадити вже восени цього року. Тепер увесь музейний комплекс набув не лише нового вигляду, але й композиційного наповнення.

«Музей Леонтовича не впізнати, – каже директор Вінницького обласного музею Катерина Висоцька. – Музейна експозиція розміщена у чотирьох залах, які обладнані спеціальними мультимедійними системами. Вони створюють звуковий супровід для проведення тематичних чи оглядових екскурсій, а ще містять архівні матеріали, які не помістили в експозиції, але є вкрай важливі для того, щоб пізнати Леонтовича і зрозуміти його особистість».

Музей складається з чотирьох кімнат. У першій «Вінниччина − батьківщина Леонтовича» розповідається про життєвий і творчий шлях українського композитора, його зв’язок з Вінниччиною та Поділлям загалом. У центрі зали – піаніно, на якому вчився грати Леонтович, а потім і його діти. Інструмент робочий і, як кажуть музейники, може гарно здивувати відвідувачів своїм звучанням.

Друга кімната – меморіальна, це кабінет батька, який був сільським священиком. Тут зберігають автентичні речі родини Леонтовича, зокрема меблі з батьківського кабінету, його книги та одяг. Напроти родинна столова, з меблями, посудом, сімейними фотографіями, а на стіні розміщений килим з батьківського будинку, який спеціально реставрували для музею. Спеціально оновлювали і канапу, на якій начебто застріли українського Шопена. Четверта зала присвячена вшануванню творчістю Леонтовича в Україні та за кордоном.

Загалом у закладі зберіглося понад 500 експонатів, 70 % з них були перенесені з колишньої експозиції музею, яка була сформована у 70-х роках минулого століття дослідником творчості Миколи Леонтовича Володимиром Завальнюком. Цього разу з нагоди відкриття музею дослідник презентував одарував музейника листи Леонтовича до дружини Клавдії, кілька сімейних фото та візитівку українського композитора.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Время публикации: 22.08.2016 19:08
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.