На Одещині археологи виявили знахідку римського періоду історії

На Одещині археологи виявили знахідку римського періоду історії

Подільсько-Причорноморська експедиція ОНУ імені І.І. Мечникова та Одеського археологічного музею вже два тижні досліджує поселення культури лінійно-стрічкової кераміки (понад 7 тис. років тому). Про це «Колоколу» розповіли учасники експедиції.

Перші результати, за словами археологів, обнадіюють, зараз тривають розкопки «довгої ями», заповненої уламками кісток тварин, черепками кераміки і кремінними знаряддями праці.

Проте найцікавіший результат стосується іншого періоду древньої історії, набагато більш близького до нас - епохи пізньої Римської імперії, коли наші краї були заселені племенами черняхівської культури (3-5 ст. Н.е.). Вони облюбували під своє поселення той же місце, що і люди культури лінійно-стрічкової кераміки за багато тисяч років до них.

В ході пошуку меж поселення епохи неоліту невеликими пробними розкопками (шурфом) був відкритий багатий знахідками культурний шар пізньої, черняхівської культури. Шар був насичений шлаками - відходами железоделательного виробництва. У стіні його знайдено великий фрагмент окисленого заліза.

Геологи Львівського національного університету імені Івана Франка, які проходили практику неподалік від археологів з Одеси, підтвердили мікроскопічним аналізом, що шлаки - від виробництва заліза і являють собою оплавлені стінки печей задіяних в цьому процесі.

Хоча самих печей виявлено не було, шлаки являють собою серйозний доказ на користь того, що на півночі Одещини люди римського часу виробляли і обробляли залізо, а сучасне індустріальне селище Завалля мало свого давнього індустріального пращура – залізо-виробничий центр черняхівської культури.

Время публикации: 18.07.2016 13:26
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.