На Миколаївщині триває береговий компонент «Сі Бризу-2016»

На Миколаївщині триває береговий компонент «Сі Бризу-2016»

Навчання проходять на полігоні «Широкий лан» у Миколаївській області. У береговому компоненті «Сі Бризу-2016» задіяно більше 650 військовослужбовців морської піхоти та інших сухопутних підрозділів з різних країн. Цього року у навчаннях беруть участь військові з України, США, Грузії, Молдови та Румунії.

Учасники навчань виконують різні завдання: патрулюють територію пішки й на автомобілях, відпрацьовують елементи тактичної медицини, евакуйовують поранених з-під обстрілів, захоплюють і утримують важливі об’єкти. Ще одна складова «Сі Бризу-2016» – тренування сумісності та взаємозамінності між підрозділами різних країн.

При цьому кожен з елементів навчання має певну легенду, за якою розгортаються події. Наприклад, військові десантувалися з гелікоптера Мі-8, щоб затримати уявного терориста. «Група у складі 16 чоловік за допомогою комплексу зйомного бортового обладнання – «Адаптера М‑1» – здійснила безпарашутне десантування на майданчик та зайняла район у визначених секторах. За легендою, на майданчику розташовувалась адміністрація навчального польового табору незаконних збройних формувань. Потрібно було захопити керівника табору. Цю особу примусово евакуювали. Обладнання, яке ви бачили, дає можливість зненацька застати противника та захопити ключові точки або об’єкти», – розповідає про хід навчання командир взводу десантного забезпечення ЗСУ, лейтенант Максим Неутолімов. За легендою, після захоплення лідера бойовиків, один з військових отримав поранення, тож його евакуювали за допомогою ще одного гелікоптера – Ка-27.

«Для обох країн найважливішим у таких навчаннях є обмін практичним досвідом, а також тактиками і техніками ведення бою. Також має значення вміння швидко орієнтуватися у тому, що відбувається, і спілкуватися одне з одним для того, щоб ліквідувати загрозу», – вважає штаб-сержант армії США Едвард Віногровскі.

«Від української армії я отримав гарний досвід із зачистки споруд та стрільби. Українці вже мають бойовий досвід, і те, що вони говорять, ґрунтується на реальних випадках», – ділиться враженнями капрал Георгій Романчук із національної армії Молдови.

Окрім берегового компоненту, «Сі Бриз-2016» також передбачає морську і повітряну фази. Навчання триватимуть на території Одеської та Миколаївської областей, а також у північно-західній частині Чорного моря до 30 липня.

Марія ГЕНИК, Одеса

Время публикации: 22.07.2016 15:10
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.